Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanko. Potrzebuje wskazówek, jak pomóc mamie która się śmiertelnie boi koronawirusa.
Zawsze zachowywała się roztropnie w życiu, teraz zżera ją panika, ale w taki sposób, że jest to jakaś obsesja.
Nie ma nawet 50 lat, a z tatą mają podejście, że jakby zachorowali to już koniec. Są w miarę zdrowi i nie są w grupie ryzyka, chociaż oni sądzą inaczej. Logiczne tłumaczenie przez analizę danych nie pomaga, mama ciągle czyta artykuły o koronawirusie i po prostu źle je odbiera. Potrzebuje jakiejś rady co mogę zrobić w takiej sytuacji?
  • 3
@reeb: Ograniczyć dostęp do telewizji i - jeśli mają - Facebooka. Po swoim ojcu wiem, że FB jest idealnym siewcą fake newsów dla starszych osób. Łykają wszystko. Ale za to dzięki staruszkowi wiem, że brat jakiegoś ministra wykupił nakład maseczek chirurgicznych na całą Polske i teraz odsprzedaje polskiemu rządowi z 10x przebitką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LM317K: no wlasnie taka izolacja jest problemem, bo za duzo telewizji oglada i czyta na telefonie ciagle wiadomosci. Dopoki chodzila do pracy bylo ok.