Wpis z mikrobloga

Stan zachorowań na 16.03.2020
wołam plusujących poprzedni dzień

Dzisiaj wykryto 52 nowych przypadków (wzrost 41%), łącznie 177 zachorowaniań tym 4 zgony. 13 osób ozdrowiało (czyli dalej są nosicielami wirusa bez objawów zachorowania)

Podaję rozkład procentowy na życzenie jednego mirka:
0,0005% Polski ma potwierdzone zarażenie koronawirusem
2,25% zarażonych na terenie Polski zmarło
7,34% zarażonych na terenie Polski jest ozdrowiałych

Jeśli jesteście zainteresowani takimi codziennymi informacjami proszę o plusa

link do mojej tabelki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KeW-dmOUkv-S4K4dZ-9guYmG5uz9lR1eY7g5TYJfzdA/edit?usp=sharing

#koronawirus #polska #covid19 #zachorowaniakoronywpl
ferranger - Stan zachorowań na 16.03.2020
wołam plusujących poprzedni dzień

Dzisi...

źródło: comment_1584390252mjQAIPelqV2TvoYtK325oU.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego ozdrowiali nadal są nosicielami wirusa ? To znaczy, że nadal mogą zarażać ?

Wydawało mi się, że mają przeciwciała po przebytym zarażeniu ale już nie są nosicielami.


@StaryZielony:
Ozdrowieńcy: ci, którym ustąpiły objawy choroby, ale cały czas mogą mieć wirusa.
Wyzdrowiali: ci ozdrowieńcy, u których w 2 kolejnych testach z odstępem 24h nie wykryto wirusa.
  • Odpowiedz
Jeśli jesteście zainteresowani takimi codziennymi informacjami proszę o plusa


@ferranger: bardziej co 6 godzin bo co tyle są gorące, zasadniczo to wykop powienien mieć licznik na belce, zarażeni wyzdrowieni i zgony
  • Odpowiedz
Prawda jest pewnie taka, że połowa zarażonych nawet o tym nie wie (i pewnie się nigdy nie dowie) i dalej roznosi wirusa. Dopiero osoby które są w złym stanie zgłaszają się do lekarza i są rozpoznawane jako nosiciele. W takim wypadku wcale się nie dziwię że w UK kładą na to lachę bo te wszystkie kwarantanny to tak na prawdę g.. dadzą. A tak na marginesie to właśnie wróciłem z zakupów w
  • Odpowiedz