Wpis z mikrobloga

#anno #gry #anno1404 #pytanie

No hej Annomaniacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam jedną zagwozdkę. Rozwijam sobie swoją trzódkę, wszystkie potrzeby zaspokojone na full, podatki niskie [euforia!!!], chaty pełne, prawa do rozwoju są, ale kurcze nie wszyscy osiągają wyższy poziom cywilizacyjny.
W Anno 1701 spełnienie warunków = wyższy poziom cywilizacyjny, po prostu.
W 1404 nie rozumiem od czego to zależy i dlaczego część się rozwija, a część stoi w miejscu.

Aaaaa, materiały do rozbudowy chat też są w magazynach.

Jakieś teorie?
  • 9
  • Odpowiedz
@hellyea: chodzi o proporcje, najniższa klasa mieszkańców nie ma limitu, ale wyżsi rangą potrzebują więcej domów z poprzednią klasą. Mniej więcej tak to wygląda (sorry nie chce mi się tłumaczyć na polski):

80% of peasant houses can be upgraded to citizens
60% of citizen houses can be upgraded to patricians
40% of patrician houses can be upgraded to noblemen
70% of nomad houses can be upgraded to envoys
  • Odpowiedz
@hellyea: Z tego co pamiętam nie da się mieć wszyskich na max poziomie.

W sensie, na wyspie jakiś % musi być farmerów, jakiś % musi być robotników, jakiś % musi być rzemieślników itp itd.
Jedyny sposób zęby to ominąć to przyjmować uchodźców, czy tam bezdomnych. Oni liczą się jako "rolnicy" w pewien sposób i można nagiąć % mieszkańców pierwszego poziomu i potem kolejno następnych poziomów.
  • Odpowiedz
@stiepanov: o wow, to ciekawe, w 1701 tak nie było. Czyli w sumie nie da się równomiernie rozwinąć całej populacji do poziomu X. Mogę tylko ew. poprzez blokady praw kontrolować obszarowo kto, gdzie będzie mieszkać. Dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz
@vosmor: jeszcze jedno- napisałeś, że "na wyspie" musi być jakiś podział. Czyli to się liczy osobno per każda wyspa czy cała moja populacja z różnych wysp [oczywiście z podziałem na Orient i resztę] musi zachować ten rozkład procentowy?
  • Odpowiedz
@hellyea: % liczą się z wyspy jeśli dobrze pamiętam. Nie z ogólnej populacji imperium.
Więc jeśli masz na wyspie A) 1000 mieszkańców, to dajmy na to 300 jest rolnikami, 400 robotnikami czy jaka tam jest druga klasa i pozostałe 300 to rzemiślnicy.

Jeśli masz wyspę B i jest tam tylko dajmy na to, 200 mieszkańców to 70 niech będzie rolnikami, itp itd.

A, i można zbudować też fajnie z nie
vosmor - @hellyea: % liczą się z wyspy jeśli dobrze pamiętam. Nie z ogólnej populacji...

źródło: comment_1584369934Gyz5jWYofOfYiCY4T33XyJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vosmor: teraz jak mam tę wiedzę to poprzez dystrybucję praw będę mogła przynajmniej dzielnice tworzyć lub po prostu nie dać działać przypadkowi przy rozmieszczaniu zabudowań. Szkoda, że już mam tyle ludzi XD
  • Odpowiedz