Wpis z mikrobloga

Krzystek zwołuje nadzwyczajną sesję RM... żeby więcej w tym roku przeznaczyć pieniędzy na budowę stadionu. I to o 90 mln więcej. ¯\_(ツ)_/¯

Nadzwyczajna sesja rady miasta Szczecina ma odbyć się w najbliższy wtorek, 17 marca.

(...) - Sesję zwołujemy na wniosek prezydenta Szczecina - wyjaśnia Marcin Biskupski, wiceprzewodniczący rady (Koalicja Obywatelska). - Chodzi zwłaszcza o zmiany w tegorocznym budżecie Szczecina. Bardzo ważne jest przeniesienie na ten rok pieniędzy przeznaczonych na budowę piłkarskiego stadionu Pogoni. Prace idą szybciej niż zaplanowano i już teraz można przenieść środki zarezerwowane na rok 2021.


W projekcie uchwały do zmian w budżecie jest mowa o tym, by na budowę stadionu Pogoni i centrum szkoleniowego dla dzieci i młodzieży przenieść na ten rok 90 mln zł. To pieniądze, które miały być wykorzystane w latach - 2021 i 2022. W ten sposób na piłkarski stadion na szczecińskim Pogodnie poszłoby w tym roku nie 91, a 181 mln zł.

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25791939,radni-na-wniosek-prezydenta-szczecina-nagle-zwoluja-sesje-nadzwyczajna.html

#szczecin
  • 9
A ja się cieszę. Jak coś się zaczyna to się kończy to co się zrobiło. Byśmy mieli takiego naszego krakowskiego szkieletora jak w Krakowie. Albo jak budowany od 10lat stadion narodowy w Wilnie. Albo tą wieczną budowaną katedrę która się spaliła.
@1atilla1: @maxelm2: Stadion mógłby być nowy ale na maks 15 tys osób i poza miastem tak się je normalnie lokuje w cywilizowanych krajach. Pomijając już to, że czas jego budowy jest nietrafiony. Tak wiem, że Pogoń czekała długo na stadion ale akurat mamy większe potrzeby. I tak Fabryka Wody też jest wg mnie nie powinna mieć aż tak wysokiego priorytetu w tym momencie.

Najpierw infrastruktura, potem rekreacja. A z odwrotnym