Wpis z mikrobloga

La Rubia (Blondynka)
Skład: Yerba Mate
Pochodzenie: Paragwaj

"Produkowana jest przez rodzinną firmę z okolicy Itapua. Jej produkcja jest limitowana. Uprawia się ją w sposób tradycyjny i ekologiczny, bez nadmiernej ingerencji nowoczesnych technologii, bez użycia sztucznych nawozów".
Yerba czarująca nie tylko z nazwy i opisu, ale też w zapachu i smaku. Gorąco polecam!
laptopik - La Rubia (Blondynka)
Skład: Yerba Mate
Pochodzenie: Paragwaj

"Produko...

źródło: comment_1584287491TMz99vbPyZ5kg0ogHYDAR2.jpg

Pobierz
@laptopik: Kurcze mógłbyś dopisać coś o tym jak bardzo jest pylasta dana yerba. Ja piję sporo Verde, bo smakowo jest średnia, ale nie ma pyłu i nie wydłubuję co chwilę tego syfu z ust. CBSE polecana mi powszechnie smakowo spoko, ale ciężko mi się to pije. Wyjątek CBSE Silueta, też ma dość duże liście i da się to nabożnie zasiorbać.
@CatHater: trudno mi się odnosić co do stężenia pyłu, bo piję przez zaparzacz i/lub przez bombillę z potrójnym filtrem, więc nie zwracam na to uwagi :)
Słyszałem, że przeważnie argentyńskie odmiany pobudzają głowę, a paragwajskie ciało. A brazylijskie? Co masz do nich? ( ͟ل͜)
@laptopik: nic nie mam do nich, bo sam je pije ;) ale jakiś czas temu był artykuł tu na wypoku, ze jakieś odmiany yerby z jednego regionu Brazylii miały przekroczone normy wybranych metali ciężkich.
Potem poszła fama i co drugi komentarz był, ze jak ktoś pije yerbe to rak instant itd, a chodziło o bardzo wąski zakres yerby (j.w.). Nie chce mi się tego szukać, ale to tyle. Ja i tak
@CatHater: tak, niestety widziałem ten artykuł i skoro badania były przeprowadzane z odmian z południowej Brazylii, to prawdopodobnie dotyczy to też sąsiadujących krajów (Paragwaju, Urugwaju i Argentyny). Czyli całego rynku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale innych badań brak, więc trudno stwierdzić na ile jest to faktycznie szkodliwe.

Odnośnie zaparzacza to poczytaj ten wątek, istne złoto xD a @luk04330 nie bez powodu dostał tyle plusów ( ͡
Niech moc Yerby będzie z Tobą

Przy okazji podsumowanie oznaczeń:
Elaborada / Elaborada Con Palo - 65% listków i ok. 35% gałązek
Despalada / Elaborada Sin Palo - większość listków i <10% gałązek (przez co ma większą moc)
Chimarrão - susz zmielony na pył