Wpis z mikrobloga

Hej,

Czy ktoś z was ma u siebie drzwi bezprzylgowe? Zastanawiam się nad montażem takich do sypialni i zależy mi na dobrym wyciszeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy takie drzwi wyciszaja lepiej niz przylgowe? Zastanawiam sie jeszcze nad przesuwnymi chowanymi w sciane, ale takie chyba wyciszają najmniej. Jakie są wasze doświadzenia?

A i czy wiecie może czy przy zakupie takich drzwi z montazem wywalaja stare oscieznice?

#remontujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Filip3k91: stare ościeżnice na bank do wyrzucenie. Często monterzy chcą mieć gotowy otwór na wymiar, za dodatkową mamonę sami zdemontują starą.

Co do drzwi, wybierz się do dobrego salonu z drzwiami i tam sobie to.potestuj, ja osobiście nie widzę różnicy. Suwane prawie zawsze hałasują bardziej
  • Odpowiedz
@Filip3k91: nigdy nie wiem które to które :( te takie zlicowane ze ścianą wymagają już nie siadającego budynku. Mi w nowym mieszkaniu, przy stanie deweloperskim odradzano te takie zlicowane, bezprzylgowe. Ponoć mogą się krzywić i przestaną działać jak budynek siądzie. Wybrałem takie klasyczne i jestem zadowolony.
  • Odpowiedz
A i czy wiecie może czy przy zakupie takich drzwi z montazem wywalaja stare oscieznice?


@Filip3k91: można kupić nakładkowe na stare, ale jest to droga opcja
zwróć większa uwagę czym wypełnione są te drzwi, przylgowe i bezprzylgowe wydaje mi się, że będą podobne w kwestii wyciszenia, bo chyba oba rodzaje mają w zestawie gumowe uszczelki
jeśli zależy ci bardzo na wyciszeniu są specjalne drzwi, ale to też droga zabawa
  • Odpowiedz