Wpis z mikrobloga

Dostałem papiery od #axa na przedłużenie ubezpieczenia OC, z ciekawości wyliczyłem sobie w ich internetowym kalkulatorze (zeskanowałem dowód, podałem dane, wszystko legit, nie kłamałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i wyszło taniej. Jak oleję te ich papiery i wyliczenia i opłacę tą kwotę, którą mi wypluło z kalkulatora to będzie git, czy będą robić dymy że nie przedłużyłem według ich propozycji? #oc #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia
  • 7
@piorom: Dzięki, ale ubezpieczam 30 letnie auto i te kwoty zabójcze nie są, różnica pomiędzy najtańszym wariantem (z kalkulatora) a z przesłanej propozycji to 220 zł. Pełne zniżki, bez szkód więc przeżyję ( ͡ ͜ʖ ͡)
@HenryMorgan: Największe różnice są jak nie masz pełnych zniżek, kilka lat temu jak ubezpieczałem to w multiubezpieczalni jak wyliczyli to w każdym towarzystwie inaczej liczyło. Przy moim 30 letnim dziadku którym jeżdżę, różnice w wysokości składek teraz (pełne zniżki, bez szkód) będą kosmetyczne i bardziej się skupiam na tym co wchodzi w skład ubezpieczenia.
@luckyluke_: Ja z AC i Assistance (maksimum) biorę, to mnie w PZU wyliczyli ponad 10000zł, Allianz z przedłużenia ~4000zł, a zapłaciłem ostatecznie w Allianz ~3600zł. Może przy samym OC jest tak jak mówisz, ale z AC cuda mi wychodzą.
@HenryMorgan: No i to jest zauważalna różnica. Kwotowo to totalnie nie mój poziom i jest się o co bić, a to 400 zł też robi różnicę. Swoją drogą porządną furą musisz jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°) PZU rżnie ostro cenami, jak pierwszy raz ubezpieczałem to mi też kosmiczną stawkę wywalili. W moim przypadku chyba najlepiej będzie zwrócić się na infolinię.