Wpis z mikrobloga

#factorio
Śniło mi się ostatnio że grałem w Factorio, ale zamiast produkowania pakietów naukowych, śrubek czy innych silosów rakietowych tworzyłem fabrykę ciast i wyrobów cukierniczych xddd. W sumie jak tak sobie myślę to byłby zajebisty pomysł na mod, taka totalna konwersja. Zamiast wiertnic górniczych byłyby jakieś plantacje, a rurami płynęłoby mleko, miód i czekolada. Istniałyby skomplikowane procesy przetwórstwa mąki, cukru i dziesiątek innych produktów. Odpowiednikiem pakietów naukowych odblokowujących nowe technologie byłyby różnorakie desery, na początku najprostsze jak np. pączki ale później znacznie bardziej skomplikowane. W sumie wziąłbym się za realizację takiego moda ale zupełnie brakuje mi umiejętności w grafice, szczególnie 3D. A taki mod wymagałby ogromnych ilości ikon, spritów i innych takich.
  • 12
@RandomowyMirek: W sumie faktycznie to byłby problem. Ale tak sobie myślę że skoro to i tak jest totalna konwersja to może *uwaga herezje* można by wprowadzić jakiś rodzaj waluty, za którą kupowałby się wszystkie produkty do budowy naszej fabryki typu taśmociągi, podajniki, itp. Wiem, że automatyzacja budowy tych rzeczy dodaje grze sporo "głębi", ale za to gracz bardziej skupiłby się na automatyzacji samych deserów. Ich proces produkcyjny byłby bardzo rozbudowany. Oczywiście