Wpis z mikrobloga

Tak jak obiecałem, z racji, iż setki osób z tagu negatywnie wypowiadały się o dodatkowych punktach za zgon pacjenta w rankingu, tworzę ankietę, która będzie trwała do soboty, g.23:59 i jej wyniki będą jako oficjalne.

#rankingkoronny #koronawirus

Jak punktujemy śmierć pacjenta z koronawirusem?

  • Jak dotychczas - 5 pkt 28.0% (207)
  • 3 pkt 5.1% (38)
  • 1 pkt 5.1% (38)
  • Jako oznaczenie, decydujące w miejscach ex-aequo 53.9% (398)
  • -1 pkt (bo pacjent nie żyje) 3.4% (25)
  • Jako złoty medal (przed zarażeniami) 4.3% (32)

Oddanych głosów: 738

  • 14
@SRzeyamlon: Daj Boże, aby do tego nie doszło...

Po pierwszych głosach widzę, w którym kierunku to idzie. Do końca dnia prowadzę ranking na starych zasadach, kolejne ewolucję dotyczące zgonów będę brał pod uwagę w niedzielę. Ze swojej strony mogę tylko zachęcać Was, abyście posyłali #rankingkoronny dalej, gdyż tworzę go dla Was ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BuQwald: Jeśli komuś nie podoba się bonus za zgon (co wg mnie jest absolutnie logiczne), to kolega od #mistrzostwa2019ncov przyjął właśnie zasadę, że za śmierć nie ma dodatków, więc proponuję obserwować sobie wybrany ranking a do @BuQwald apeluję, żeby u siebie tej zasady nie zmieniał. No bo jak to liczyć niegroźne zachorowanie na równi z przejściem na tamten świat, przecież to niedorzeczne (°°
@BuQwald: Zaznaczyłem jako liczące się przy ex-auequo, ale jeszcze lepiej byłoby poprostu klasyfikować po śmierciach, a dopiero potem po zarażonych. W Twojej propozycji śmierć będzie powodować odjęcie punktu (bo mniej zarażonych) i trupy w rzeczywistości mogą powodować spadek w rankingu