Wpis z mikrobloga

Wiecie co? Pierwszy raz jestem zadowolony z tego, że żyjemy w takim kraju jak żyjemy z kilku powodów.

1. Troszeczkę zacofani - dostajemy wirusa praktycznie na końcu. Mamy już gotowe wytyczne i procedury, wiemy jak postępować, możemy uczyć się na błędach innych, mamy przetestowane metody leczenia, mamy już testy (tylko nie mamy kasy na nie ale to osobna sprawa). Właściwie to mamy z górki
2. Jesteśmy narodem narzekaczy, narzekamy na służbę zdrowia, mamy ją za niewiele lepszą jak w afryce - przez co się jej boimy. A skoro się jej boimy to zaczynamy przestrzegać rozsądnych zasad.
3. Tutaj pierwszy raz pochwalę polityków. Mimo jakiś tam małych jajec - oni też są przerażeni, ale w panice nie robią głupot i starają się jak mogą przede wszystkim działać na naszą korzyść. A tak naprawdę mogli by bardziej udawać niż działać, mogliby problem totalnie olać. Ba, myślę, że jeżeli sytuacja będzie się mocno pogarszać - środki które będą podejmować będą bardziej drastyczne (przyjmuje ktoś zakłady bukmacherskie czy wprowadzą śladem Chin godzinę policyjną?)

I wiecie co mi się marzy? Duża ilość testów. Tak aby można było badać dosłownie każdą osobę która tylko prychnie i objąć ją kwarantanną domową.

I mam nadzieję, że za dwa miesiące będziemy na pierwszych stronach artykułów zagranicznych jak to dobrze sobie prowadziliśmy i jak mało zarażonych i zgonów z powodu tego wirusa mieliśmy :)

#koronawirus #covid19
  • 7
@LrPrl: Tylko, że procedur nie było, to my pierwsi zamykaliśmy szkoły, my pierwsi zamykaliśmy granice. inne kraje po nas dopier
Ci doradcy robią zajebistą robotę, ale też rząd słuchał obywateli, obywatele mówią, że zjeby nie trzymają kwarantanny jeb! kontrole policji i kara 5k zł, studenci chleją na imprach i kościół zaraża wiernych? JEB! do 50os w miejscu
No i nikt z ekspertów nie mówił o konieczności zamykania galerii, a rząd słuchając
@1133: No jak nie jak tak? Próbujemy naśladować Chiny - co do końca się nie uda z powodu swobód obywatelskich ale przede wszystkim próbujemy wprowadzić to co np. we Włoszech wprowadzili za późno i próbujemy zapobiegać błędom które oni popełnili. Więc tak, mamy totalnie z górki i się z tego cieszę. Bo gdyby wirus zaczął od Polski a nie od Chin to by było źle ;p
@LrPrl: Jak to szło?

@1133: > Mądry nie jest ten kto wie wszystko, a ten kto wie kogo słuchać

Dobrze się nam trafiło, że nikt nie ma powodu nas odwiedzać :)
Swoją drogą, mam nadzieje, że jako społeczność tego wszystkiego nie skopiemy. :c
Ryzykowni są głupi studenci, katole i holera wie kto jeszcze :/
@1133: I dlatego chwalę rządzących, zwykle mamy ich za idiotów ale jak widać, czasami potrafią zrobić coś dobrze.
Społeczeństwo w połowie naprawdę się przejęło i tak naprawdę brakuje tylko jednego i załatwiania 100% spraw urzędowych przez internet, zdalnie. Ja niestety będę musiał auto zarejestrować i będę musiał stać w wydziale komunikacji. Chyba, że powiedzą mi przez telefon, że nie będa wyciągać konsekwencji za nie przerejestrowanie auta w ciau 30 dni to