Wpis z mikrobloga

  • 0
@Nale: A uda się odbudować tamta rasę? Skoro mozg tworzyła królowa która przeżyła, a ona oddała swoje dziecko(?)(dawno temu oglądałem tak mi się wydaje) to powinno być to możliwe. Ludzie się zrehabilitowali?
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Kolego, nic Ci nie powiem :D to jest cały cykl książek, a nawet kilka cykli. Jest podstawowa seria o Enderze, czyli Gra Endera, Mówca umarłych, Ksenocyd, Dzieci umysłu, która skupia się na Enderze i jego późniejszym życiu. Jest cykl o Groszku który zaczyna się książką "Cień Endera" której akcja dzieje się w tym samym czasie co "Gra Endera", tylko z perspektywy innego bohatera i późniejsze jej kontynuacje, czyli Cień Hegemona,
  • Odpowiedz
  • 1
@Nale: Obawiałem się tego ze tak mi odpowiesz :Djak znajdę czas to przeczytam. Mam nadzieje ze głupie robaki zdechną i gatunek królowej się odbuduje. Takie miałem odczucia po filmie z tego co pamietam. Dzieki
  • Odpowiedz
@LewCyzud: tylko cykl Endera najbliżej jest "duchowo" do Diuny, 1 książka jest bardziej akcji, pozostałe części cyklu bardziej rozważania filozoficzne o humanizmie etc ;D

tzn chodzi mi że cykl jest dużo głębszy niż pierwszy tom by wskazywał...
  • Odpowiedz