Wpis z mikrobloga

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że takie kraje jak Hiszpania czy Francja lekceważą sobie zagrożenie, to Polska powinna jak najszybciej zamknąć granice. Zawsze przedstawiało się Polskę jako zaścianek Europy, ale jak rozmawiam ze znajomymi z Niemiec, to okazuje się, że tam obywatele mają #!$%@? na całą sytuację. Myślę, że zachowujemy się super jako ogół społeczeństwa (jednostkowe wybryki zwierząt pokroju niektórych studentów mogą się wszakże zdarzyć wszędzie).

#koronawirus
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Giacomina: zauważ, że ogólnie blok wschodni, postkomunistyczny + Azja w postaci Chin i Korei sobie lepiej radzi niż zachód. Może fakt, że nasze społeczeństwo ma w sobie jeszcze pokolenie PRL-owskie i postPRL-owskie sprawiło, że traktujemy bardziej poważnie niektóre rzeczy oraz zalecenia rządu. Zresztą Polacy sami siebie pilnują.
Wyobraź sobie co by było gdybyśmy dysponowali takim funduszem na NFZ jak Niemcy. Imo nie bałbym się w ogóle koronawirusa.
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: lepiej w sensie jakim?
Narazie pojawiają się w całym kraju ogniska ten sam poziom tylko mniej zarażonych.
Spójrz na Niemcy ilu tam umarło a ilu jest zakażonych.
Czytam tutaj że ludzie wyśmiewają się z tego nie podawania ręki. Ja już widzę od 3 tygodni że ludzie przestali podawać ręce.
Na siłowni mniej osób. Do szpitala u mnie na urologie jest mniej osób z błahymi sprawami. Unikają szpitala.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Giacomina: Hiszpania lekceważy sobie zagrożenie?
Przed chwilą postanowiono ograniczenie swobody poruszania się pomiędzy krajami na co najmniej 15 dni. Więc o jakim lekceważeniu Ty w ogole piszesz?

Ale nic dziwnego że tak myślisz, jak pokazuje różowej (która jest hiszpanką) pierwsze wyniki Google po wpisaniu gazeta polska w wyszukiwarkę i sprawdzamy co widnieje po kliknięciu na każdy z linków na pierwszych stronach tych gazet, to jak zawsze - samo #!$%@?, a
  • Odpowiedz
@misiek735 120k ludzi 8 marca na manifestacji w Madrycie, tłumy kibiców przed stadionami przy setkach diagnoz dziennie, no to w ogóle nie jest lekceważenie ()
U nas mówi sie ze ktoś jest nieodpowiedzialny jak spędza godzinę w markecie, imprezuje ze znajomymi pod chmurką albo kicha/kaszle nie w chusteczkę.
  • Odpowiedz