Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, spuchla mi bateria w #laptop #dell. Chcę kupić nową. Na angielskim #ebay jest oryginalna della za 60£ i zamienniki za 35£. Czy te baterie maja jakiś chip który zezwala współprace z laptopem? Czy opłaca się kupować zamiennik? Jakie macie doświadczenie z bateriami w lapkach? Ja wymieniałem już monitory, pamięć i klawiaturę 2 razy. Na bateriach się nie znam.
#uk #kiciochpyta #pytanie #komputery#komputery #it
  • 20
  • Odpowiedz
@short_bob: mam lapka z 2014 roku. Wymieniłem niedawno w nim baterie na nieoryginalną i działa bez problemu, jednak trochę szybko się rozładowuje, więc jakbym miał kupować ponownie to wziąłbym oryginałkę
  • Odpowiedz
  • 0
@tytanowy_kalafior no mój jest z 2015. Trzyma tylko 25 minut od 100% wiec wlaczylem jakis selfcheck. Bateria miala problem wiec otworzylem go i zobaczylem ze bateria lekko spuchla. Dzieki za rade kalafiorze, pozdro
  • Odpowiedz
@short_bob: tak gwoli ścisłości - oryginał mi na początku trzymał jakieś 3.5 godziny. Po wymianie na nieoryginalną na początku było jakieś 3 godziny, ale dość szybko zeszła do 2 godzin max. Mimo wszystko warto wymienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@short_bob
Jeśli kupisz baterię lub wymiane baterii od samego della (u producenta laptopa) to zdaje się że dają za free gwarancje/wymianę na jakis czas (chyba tylko na rok) , ewentualnie trza dopłacić np żeby byla na 2-3 lata.
Oczywiście zależy jak dlugo zamierzasz siedziec na tym lapku. Info musisz potwierdzic, sprawdzić sam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bratek no niby super wiadomość tylko to "trza" mi tutaj nie pasuje. Wydawałeś się mądry i inteligentny, a po tym wiejskim wyrazie czar prysnął(,)
Niemniej doceniam dobre chęci i sprawdzę tę informację.
  • Odpowiedz
  • 0
@short_bob

Trza, nie trza, odpisywac, nieodoisywac, give a fuck, don't give a fuck. Same difference.

Z ciekawosci, gdybys docenił co napisałem to co bys zrobił, plusa mi postawił?!

Don't beat yourself up & you're welcome.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bratek ok masz plusa kochany Bartku. Rada prosto z serca. Kiedyś będziesz miał okazję porozmawiać z ludźmi z poza swojej miejscowości i moja mała korekta Twojego słownictwa okaże się zbawienna. Podziękujesz mi wtedy Bartku.
  • Odpowiedz
@short_bob: Ogólnie to zależy na jaki zamiennik trafisz, ponoć czasem są ok. W moim przypadku 50% ceny oryginalnej i bateria miała 37Wh zamiast 48Wh. Po pół roku pojemność spadła już do 26Wh. Także średnio mocno
  • Odpowiedz
  • 0
@Xaarkes2 już zamówiłem tę oryginalną. Takie zamienniki kojarzą mi sie z chińskimi podróbami. Kupiłem kiedyś 2x zamienniki do gopro5 i pokazywaly błędnie stopień naładowania. W jaki sposób sprawdzałeś pojemność?
  • Odpowiedz
  • 0
@Xaarkes2 a czy przy wymiana baterii to kwestia odlaczenia i podlaczenia? Czy trzeba jeszcze coś extra robić? Może glupie pytanie ale nie chce niz #!$%@?ć. Bateria od bios jest chyba oddzielnie.
  • Odpowiedz
@short_bob: Powinno działać po podłączeniu nowej odrazu. Z tego co wiem to problemy sie dopiero robią jak chcesz samemu wymienić poszczególne ogniwa, wtedy jest problem z rozpoznaniem nowej pojemności
  • Odpowiedz