Wpis z mikrobloga

Ej #konfederacja pomożcie lewakowi w potrzebie, bo mój mózg nie ogarnia, pewnie jestem za głupi od czytania dzieł Marksa...

Przecież Janusz Korwin-Mikke mówił że w prywatnej służbie zdrowia nie ma urzędników więc jest taniej i lepiej bo konkurencja. Czy w przypadku tak dużego popytu na testy nie jest LOGICZNE że cała MASA firm będzie konkurowała o KLIENTA i chciała sprzedać jak najwięcej testów jak najtaniej? Przecież tak działa wolny rynek...

#bekazprawakow #bekazpodludzi #neuropa #4konserwy #koronawirus #2019ncov
Kozajsza - Ej #konfederacja pomożcie lewakowi w potrzebie, bo mój mózg nie ogarnia, p...

źródło: comment_1584037008ALYsgsb51QnRD6i10jLjDs.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kozajsza: te 40 mln to jakieś 11% amerykanów z czego obstawiam że nie każdy z nich jest nieubezpieczony bo nie pracuje czy go nie stać a po prostu ma #!$%@? w ubezpieczenia, pewnie to mała grupa ale pewnie jest. Tam jak pójdziesz i zapłacisz to masz, u nas takiej opcji nie ma xDDDDD No #!$%@? nasza państwowa słuzba zdrowia działa zajebiście wydolnie, NO ALE PRZYNAJMNIEJ NIE PŁACISZ RACHUNKU, #!$%@? prawda
  • Odpowiedz
@Kozajsza: a i dodam że z raportu zusu za 2016 rok wynika iż 24mln polaków ma ubezpieczenie zdrowotne, liczba polaków to prawie 38mln, to będzie z jakieś 37% nieubezpieczonych ziomie
  • Odpowiedz
@Kozajsza: No właśnie widzę, że Twój mózg nie ogarnia, ale postaram się wytłumaczyć. Dopóki popyt przewyższa podaż, to ceny nie spadną. A podaż jest ograniczona, bo, uwaga, testy trzeba wyprodukować, a moce produkcyjne są ograniczone, bo nikt z dnia na dzień nie postawi fabryki. Mam nadzieję, że pomogłem.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: u nas test nie kosztuje nic ale go ci nie zrobią takie są uroki publicznej służby zdrowia. BTW polskie laboratoria są w stanie wykonać tylko 2000 testów dziennie.
  • Odpowiedz
Czy w przypadku tak dużego popytu na testy nie jest LOGICZNE że cała MASA firm będzie konkurowała o KLIENTA i chciała sprzedać jak najwięcej testów jak najtaniej? Przecież tak działa wolny rynek...


@Kozajsza: Nie, tak totalnie nie dzała wolny rynek, a ty chyba nie ogarniasz, że im wyższy popyt tym wyższa cena. Gdyby nie było epidemii to cena testu by była bardzo niska, ale zmartwię cię, firmy które go produkują
  • Odpowiedz