Wpis z mikrobloga

@PomocnikBob: Nie kłamię. Mówię tylko jak to znajomi to przedstawiają. Nie wiem jak jest faktycznie ale zastanawiające jest to, że u nich wszystko działa normalnie, a przypadków wirusa jest na dzisiaj ponad 2300. W porównaniu z naszymi 50 to jednak dysproporcja jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chris_june: w mojej okolicy zamknęli tylko dwie szkoły: w jednej dzieciaki były na nartach we Włoszech i u paru z nich wykryto wirusa. W drugiej zdiagnozowano wirusa u uczennicy i jej mamy. Generalnie, gdy dzieciak ma gila albo kaszle to jest odsyłany do domu. W okolicy było też starsze małżeństwo zarażone wirusem, mają kwarantannę domową i z medialnych doniesień wynika, że czują się coraz lepiej. Jest też opcja otrzymania zwolnienia lekarskiego
Mnie to zastanawia dlaczego #niemcy maja tak wywalone na tego wirusa i jak to się u nich odbywa, że zgonów jest bardzo mało, wszędzie spokój, nic nie zamykają, w sklepach szturmów nie ma.


@chris_june: Dlaczego Polacy panikują?

Zespół lęku napadowego (inaczej zaburzenia lękowe z napadami lęku albo lęk paniczny albo lęk napadowy, ang. panic disorder) – jedno z zaburzeń lękowych, charakteryzujące się nawracającymi napadami intensywnego lęku
z przyczyn psychologicznych, w oparciu