Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma masakryczne problemy z WiFi w przypadku UPC (pakiet 300Mbps)?
Po zamontowaniu (trochę ponad tydzień temu) widziałem prędkości 200-300Mbps na WiFi nawet w drugim pokoju. Taki wynik trzymał się bodajże cały dzień.
Od tamtego momentu WiFi osiąga 20-50Mbps NA TYM SAMYM URZĄDZENIU - i to niezależnie od godziny.
Czyżby UPC po paru dniach od początku świadczenia usług ograniczało prędkości WiFi? Czy to po prostu jakiś dziwny przypadek? Próbowałem różne kanały, ale to nic nie zmienia. Nawet podłączenie starego routera nie pomogło.

A i druga sprawa - wszystkie sprzęty działają dobrze, ale TV rozłącza co ~5-10min - musiałem podłączyć stary router tylko dla tego, żeby telewizor się nie rozłączał podczas oglądania netflixa/youtube.

Widziałem posty z 2014 dotyczące ograniczania prędkości WiFi i problemów z połączeniem SmartTV po 2.4GHz - ale żeby dalej te problemy mieli?
#upc
  • 8
Po zamontowaniu (...) widziałem prędkości 200-300Mbps na WiFi nawet w drugim pokoju. Taki wynik trzymał się bodajże cały dzień. Od tamtego momentu WiFi osiąga 20-50Mbps


@Endaker: Sprawdź na innych kanałach jak będzie działać i wyłącz automatyczny wybór kanału. Jak masz dużo sieci na 2.4 GHz, to ustaw szerokość kanału na 20 MHz, dla sieci 5 GHz ustaw maksymalną wartość jaka jest możliwość. Jak masz możliwość zmiany opcji: WMM, Beamforming, ulepszenie przepływności
@rafosk: Tak jak napisałem w poście - próbowałem inne kanały, zero różnicy niezależnie jaki wybiore. Szerokości ustawonione poprawnie (20Mhz 2.4, wszystkie dla 5). Do WMM, Beamformingu, ulepszenia nie mam dostępu - albo po prostu tego nie widzę w panelu.

Jakieś jeszcze propozycje?
@Endaker: Hej, co do wifi, to zawsze masz problemy, nawet na 2,4 i 5 Ghz?
Jaki masz tam modem? Na wszystkich klientach? Sprawdź na każdym jeśli tylko on bedzie połączony ( jeśli będzie bieda to zgłaszaj ) może jakieś urządzenie Ci kwasi.

@miesnakrowa: Telefon wbijał się na 5GHz z automatu - na 2.4GHz pokazuje porównywalne ale trochę niższe odczyty (tutaj bardziej chodziło o fakt, że tuż po montażu śmigało po 200-300Mbps na WiFi, a dzień później już 20-50). Router ten standardowy od UPC + podpiąłem TP Linka (kiedyś kupiony za jakieś 300zł) żeby TV miał zasięg.

@SzlachcicPolny: W sensie ostatnio Ci spadły prędkości od UPC? Jeśli tak to może jakiś tymczasowy problem,