Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie wynajmu - mam umowę określona na rok ale muszę się wyprowadzić z obecnego mieszkania. W umówię mam wpisane:

Strony dopuszczają możliwość rozwiązania umowy najmu przez każdą ze stron za uprzednim miesięcznym wypowiedzeniem w formie pisemnej.

Oraz

W przypadku, gdy wypowiedzenie umowy nastąpiło z przyczyn zależnych od Najemcy, Wynajmujący może obciążyć Najemcę karą umowną w wysokości równowartości czynszu, jaki Najemca byłby zobowiązany uiszczać do końca okresu, na jaki umowa została zawarta.

Czyli rozumiem, ze będę musiał zapłacić z góry za resztę wynajmu jeśli miesiąc wcześniej powiadomię, ze rezygnuje czy jak?

Help pls.

#wynajem
#mieszkania
  • 7
  • Odpowiedz
Najpierw spróbuj pogadać z wynajmującym, jak jest w miarę normalny to może pójdzie ci na rękę. A jak nie, wyprowadzasz się i niech cię obciąża. Ciekawe jak to zrobi. Do sądu pójdzie? Najwyżej stracisz kaucję, ale pewnie i tak będzie taniej. Sprytny zapis w umowie, nigdy bym czegoś takiego nie podpisał i nigdy bym mojemu wynajmującemu tego nie dał do podpisania. Co innego lokal użytkowy, działalność, firma.
  • Odpowiedz
A w umowie pewnie chodziło o to, że jak z przyczyn niezależnych id Ciebie, typu do woja Cię nagle powołali na rok, to masz miesiąc na powiadomienie wynajmującego, rozwiązanie umowy, wyprowadzenie. W sumie ogarnięty prawnik pewnie mógłby coś tam ugrać
  • Odpowiedz
  • 0
@FilipWWL: Tak samo pomyslalem, żeby to olac i najwyżej stracę 2k kaucji ale na pewno nie zapłacę mu reszty. Sam się zastanawiałem czy to zgodne z prawem ale nie myslalem, ze będę się stad musiał wyprowadzić.
  • Odpowiedz