Wpis z mikrobloga

Minister zdrowia powiedział, że mają kilkadziesiąt tysięcy testów na 38mln kraj. Niemcy wykonali 200 tys testów.
Dlaczego tylko kilkadziesiat tysięcy? Pieniędzy nie mieli? 2mld poszło na TVP. Ku**a!!!
Teraz rozumiem, skąd wytyczne sanepidu. Nie mają wystarczajacej ilości testów na przebadanie wszystkich podejrzanych.
Brawo Duda. Brawo PIS. HA TFU.
#koronawirus #tvpis
  • 11
  • Odpowiedz
@DOgi:

prawdopodobnie nie wiesz, ale testy nie spadają z nieba.

Z całą pewnością nic o mnie nie wiesz, więc najprawdopodobniej to stwierdzenie durne.

Niemcy w tym czasie przebadali 200 tys osób. Potrafili zadbać o to wcześniej. Nie sądzę, że COVID pojawił się wcześniej znacznie wcześniej u nich niż u nas. My jak zawsze przygotowani.
EDIT: u nas są inne priorytety
  • Odpowiedz
@Bele2000: Staram się o tym nie myśleć, bo to tylko przyspieszy u mnie proces siwienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zbytnie przejmowanie się tym wszystkim może zatruć życie prywatne.
Zrobiłem, co mogłem by odsunąć PIS od władzy (głosowałem).
A chce jeszcze trochę pożyć, więc po co się nadmiernie stresować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@repro5:
Ktoś tu dzisiaj pisał, że nie mamy testów na koronawirusa ponieważ nie braliśmy udziału w zamówieniach UE, a nie braliśmy udziału w zamówieniach od dawna decyzją pewnej Pani Premier RP.
  • Odpowiedz
@repro5: budżet roczny kraju to jakieś 800 mld (nie sprawdzałem, mogę się mocno mylić, ale tak czy srak to są trzycyfrowe sumy). Ja rozumiem oburzenie na sprawę finansowania mediów publicznych, ale #!$%@? przestańcie robić z tego #!$%@? big deal przez który wszystkie inne dziedziny padną na ryj. 2mld to jest kropla w morzu. Chcesz się czegoś czepiać, czepiaj się sociala albo rozbuchanych inwestycji drogowych.
  • Odpowiedz