Wpis z mikrobloga

Siemanko informatyczne świrki!!

Mam małe pytanie - czy zmieniając procesor i5 2320 na i7 3770 na płycie głównej MSI H61M-E33 (B3) (z socketem LGA 1155) będę musiał instalować jakąś aktualizację BIOSu? W internecie ciężko znaleźć jakieś rozwiązanie gdyż jest to dość leciwa płyta główna, a wiem że siedzi tutaj dużo mądrych głów i mam nadzieję że mi pomożecie :3 Na liście procesorów obsługiwanych przez ten motherboard znajduje się w/w procesor, z tym że googlując nazwę płyty i procesora znalazłem stronę cpu-upgrade.com i zauważyłem, że obok nazwy procka w kolumnie BIOS jest jakiś plik .zip (ten pasek zielony na górze sam dodałem w Paincie żebyście wiedzieli o co chodzi xD). Pod moim starym i5 są dwie różne nazwy .zip, chociaż jedna pasuje do i7. Chciałbym po prostu się upewnić, że nic nie będę musiał dodatkowo instalować, a jeśli tak, to jeszcze mając w sockecie i5 czy już jak będzie i7? Chcę uniknąć sytuacji, że włożę nowy procek i się nagle okaże że nic nie będę mógł zrobić :/

Jeszcze tylko dodam, że nigdy nie instalowałem żadnej aktualizacji BIOSu od kiedy mam tą płytkę.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego wieczoru! :)

#informatyka #procesory #pytanie
StayTrippy666 - Siemanko informatyczne świrki!!

Mam małe pytanie - czy zmieniając ...

źródło: comment_15839499684WaMN2b5G0nlfq9hH4nAXq.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StayTrippy666: wejdź do biosu (klawisz delete podczas startu komputera) i sprawdź wersję biosu. Co do aktualizacji jest prosta w najgorszym wypadku będzie potrzebny pendrive, w najlepszym zrobisz wszystko z poziomu systemu operacyjnego.
  • Odpowiedz