Wpis z mikrobloga

Jak tam Wasze przygotowania ? Ja już dawno przygotowany i śmieje się z Januszy którzy ruszyli na zakupy :
- 20kg ryzu zapakowanego w ochronny pojemnik przed robalami
- 10kg maki zapakowanego w ochronny pojemnik przed robalami
- 10kg cukru zapakowanego w ochronny pojemnik przed robalami
- 10 litrów oleju
- 11 litrów etanolu rozcienczonego z gliceryna o stezeniu min 70%
- leki na pół roku i witaminy + arechin ( chlorochina ) który jest na receptę
- 2 maski 3M 6k + filtry wymienne sztuk 10
- 15 masek ffp2
- około 70kg konserw i puszek
- 180 rolek papieru toaletowego ( nie ujęte bo są na górnej półce szafy i nie mieściły się w kadrze )
- 40kg proszku + 100 kapsułek i inna chemia ( 5 past do zębów, szmatki ,400 tabletek do zmywaki, reczniki i inne )
- 60 litrów wody
- 15 puszek gazu + kuchenka na gaz
- 20 kg ziemniakow
- 25kg mrozonego miesa

I inne pierdy
Jestem również coraz bliski nakłonienia żony do kupienia agregatu.
W kolejnych komentarzach kolejne foty .

#2019ncov
#covid19
#polska
#koronawirus
Bartoxik - Jak tam Wasze przygotowania ? Ja już dawno przygotowany i śmieje się z Jan...

źródło: comment_1583948416Pfsdu9fQ02eYadKjIvHAAi.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@Bartoxik: ja tam szanuję, widzę że masz dziecko na stanie i rodzina to priorytet, trzeba się jakoś zabezpieczyć. Ja tam jestem zdania, że lepiej się zabezpieczyć i mieć potem względny spokój ducha niż potem żałować (szczególnie że wtedy trzeba byłoby liczyć na pomoc rządu). Tak jak ktoś wyżej pisał, zabezpiecz się przed molami
  • Odpowiedz
@Bartoxik: szanuje w opór takie coś :D każdy rozsądny człowiek powinien mieć takich zapas, szczególnie mieszkając w dużym mieście gdzie nie ma dostępu do jedzenia w razie tragedii
  • Odpowiedz
@Bartoxik: zapasy rzeczy które się zużyje, typu trochę ryżu, kaszy, papieru toaletowego itd spoko. Ale ty się spodziewasz że odetną ci wodę prąd i gaz? XD

ps. wtedy twoje 60 litrów pójdzie w 2 dni . 40 kg proszku na 60l wody XD

jak już to się kupuje tabletki do uzdatniania wody i baniaki takie 1000l . Tylko tego w bloku nie postawisz
  • Odpowiedz
@diogene: 60 litrów w dwa dni? Nie wiem jak inni, ale większość osób które znam i w tym ja wcale nie pije litrami. Ja np piję w ciągu dnia 750-1000 ml. Chłop tu ma żonę + dziecko (dzieci?) to liczmy, że wypiją 3 litry dziennie. Nawet mniej, jeśli będą świadomi, że muszą oszczędzać. Także na trochę starczy.

@Bartoxik: Fajny składzik, bardzo kompletny, szacuneczek. Już nie mówię teraz na
  • Odpowiedz
@Bartoxik: jak się bliżej popatrzy to wcale nie ma tego tak dużo. Bardzo rozsądne zapasy nawet na co dzień. Potrzebujesz czegoś to masz, jak zaczyna brakować to na luzie jedziesz do marketu wyczaić na promocji, znowu masz zapas, a i oszczędność większa.

Jedynie leków IMO za dużo.
  • Odpowiedz