Wpis z mikrobloga

@Co14: zmieniałeś coś czy jednego dnia było ok a drugiego nie wstał? Mi ten kod (boot_volume) wyskakiwał jak system nie widział dysku albo próbowałem klonować go z SSD na NVMe bez dogrania sterownika. Jak nic nie zmieniałeś to odpal linuxa z pena i zobacz czy wykryje dysk.
@keton22: od paru dni czesto mi się przycinał na 30 sekund. Na przykład otworzyłem nową karte w przeglądarce i wtedy lag na 30 sekund. Nic z takich rzeczy co ty pisałeś nie robiłem bo jestem zielony w tym temacie. Skąd pobrać tego linuxa?
@Co14: bierzesz drugi dysk (nowy sprawny albo taki który działa poprawnie w innym komputerze ale musisz mieć pewność) i odtwarzasz nocny/tygodniowy obraz systemu. Jak to zależy od twojego rozwiązania do backupów. Jak nie robisz backupów to instalujesz czysty system i godzisz się z potencjalną utratą danych. potem jak już będziesz miał sprawny komputer możesz spróbować podpiąć ten uszkodzony dysk i zobaczyć czy coś da się odzyskać.
@Co14: zacznijmy od podtaw - co to za komputer, jaki konkretnie system. Ale po tym co piszesz może lepiej będzie zanieść do serwisu bo postawienie systemu od nowa to jest minimum umiejętności które musisz mieć.
@Co14: nie wiem ale to spokojnie z 6-8 roboczogodzin zajmie (w win 7 pewnie sterowniki z automatu się nie wgrają więc trzeba będzie googla męczyć) więc musi kosztować.