Wpis z mikrobloga

Siemka, chce nabyć jakiegoś 1szego Full crossa, rozważam yzf 250 4t i ktm sx 250 4t. Do wydania mam ~10k i chyba będą to roczniki do 2010 . Obawiam się, ze ktm będzie znacząco droższy w utrzymaniu ale za to ciekawszy wizualnie i pod względem prowadzenia itp. Kupować w PL czy w Austrii bo mam możliwość kupić w Austrii . Jakieś porady co do 1szego sprzętu ?? 125 2t wykluczam bo trochę mało, myśle ze 250 4t będzie okey. Dziękuje #enduro #motocykle
  • 11
  • Odpowiedz
@btwinnn: kupuj w Polsce - tutaj wszystkie egzemplarze są po remoncie, taka tutejsza tradycja, że przed sprzedażą wymienia się nie tylko olej, ale też i tłok czy korbowód XD
  • Odpowiedz
  • 0
@WormRider: Właśnie widzę ze na olx każdy miał niedawno remont xdddd mówisz ze ryzykować w PL, spróbuje kogoś ogarnąć co ma większe wiedzę na temat krosow. A co brać bardziej kata czy Japonię
  • Odpowiedz
@WormRider: Mój kumpel jednego kata tak w ludzi puścił. Do tej pory twierdzi, że wstyd było opis na otomoto pisać, ale przecież nie będzie kłamał, że trup jak po remoncie.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@btwinnn: napisałem długi post, po czym go skasowałem. Napisze w skrócie:
- kupno motocykla cross to loteria
- 4T wymaga większej wiedzy mechanicznej (rozrząd)
- nie patrz na markę, kupujesz używany motocykl. Jest tak dobry, jak jego X poprzednich właścicieli
  • Odpowiedz
@btwinnn unikaj sprzętów od małolatów, będą niedoinwestowane z racji ciągłego braku kasy . Im starszy rocznik tym gorzej. Po pierwsze motor tylu Full cros słabo sobie radzi w enduro , zastanow się jak chcesz jeździć
  • Odpowiedz
@jaceks653: > unikaj sprzętów od małolatów, będą niedoinwestowane z racji ciągłego braku kasy .
To ja powiem, unikaj sprzętów od osób w średnim wieku, będą niedoinwestowane bo tylko szukają jak zrobić najtaniej a najlepiej nie robić wcale bo wolą wydać na coś innego.

I możemy tak bez końca sobie wymyślać
  • Odpowiedz
@PanSprzedawca ja jeździłem w enduro kupę lat, z przerwami . Znam trochę rynek ( ͡~ ͜ʖ ͡°) . Jeżeli chcesz być pewnym motoru, to albo kupujesz nowy, albo uszkodzony i sam sobie robisz. Niestety
  • Odpowiedz
@jaceks653: dlatego nie stosowałbym się do zasad wiekowych, ja od małolata nie szczędziłem na moto, przez co inwestycja w niego przekroczyła 3 razy cenę motocykla. Za to nie mam teraz zamiaru go sprzedawać, jeżdżę sobie okazjonalnie więc i tak nie mam potrzeby.
Używki to loteria
  • Odpowiedz