Wpis z mikrobloga

Brawo, jestem pod wrażeniem. Nie ma w tej całej, śmiesznej partii jednego doradcy, który przekonałby Budkę do napisania twita o pozytywnym wydźwięku? Zamiast ujadania i szczekania mógł zaapelować do społeczeństwa o spokój, rozwagę, jedność i stosowanie się do zaleceń administracji. Mógł pominąć partyjne wojowanie, a w najlepszym razie zaapelować o ponadpartyjną jedność. Takim gestem przypudrowałby facjatę "partii zgody i miłości".

Czasami mam wrażenie, że wszystkie partie są właściwie zadowolone z obecnego stanu rzeczy. PiS ma władzę i posady, góra PO ma posady, medialności i widoki na parlament EU (fura kasy) + posady dla dołów w swoich miastach, psl ma obstawione to, co mogą mieć obstawione, kolorowa lewica ma pieniądze z różnych źródeł, korwin ma aspergera. I tak sobie pomału żyją, na tej wsi.

Dlaczego tak myślę? Bo ciężko mi dojrzeć u którejkolwiek partii wychodzenie poza swój elektorat. Większość stosuje tanie tricki, by ich dotychczasowi wyborcy mogli kisić się we własnym sosie. Brak na polskiej scenie politycznej człowieka, który mógłby zatelepać obecnym statusem quo.

#polityka #koronawirus #przymysleniazdupy
inozytol - Brawo, jestem pod wrażeniem. Nie ma w tej całej, śmiesznej partii jednego ...

źródło: comment_1583865914pjq11DMWSWUlAnZeWT3HUO.jpg

Pobierz
  • 4
PiS ma władzę i posady, góra PO ma posady, medialności i widoki na parlament EU (fura kasy) + posady dla dołów w swoich miastach, psl ma obstawione to, co mogą mieć obstawione, kolorowa lewica ma pieniądze z różnych źródeł, korwin ma aspergera. I tak sobie pomału żyją, na tej wsi.


@inozytol: najlepsze podsumowanie polskiej sceny politycznej AD 2020. a Budka to dzban, dostaje ślinotoku jak widzi kamerę i staje się fhui
najlepsze podsumowanie polskiej sceny politycznej AD 2020


@noorey: Ale to jest powód do płaczu. Nie ma ani jednej partii, na którą rozumny człowiek może zagłosować.

W idealnym świecie widziałbym to tak:

Zamiast pisu partia konserwatywna, niezbyt ruchliwą w kwestiach gospodarczych, siedzą w niej głównie nobliwi panowie, część z nich to akademicy, znają języki i są fachowcami, o pozytywnym nastawieniu do kościoła i wiary. Ich mocną stroną jest zakulisowa dyplomacja, bo wielu