Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej zamontować gniazdka gdy na ścianie jest płyta meblowa. Mam nawiercone otwory w płycie do puszek.
Próbowałem złapać łapkami które sa w gniazdku, niestety pozostaje kilka mm luzu. Żeby przykręcić śrubkami do puszki, musiałbym ponawiercać płytę bo otwory nie są idealnie równe i kupić dłuższe śrubki. Pozostaje przykręcić gniazdko wkrętami do płyty czy w jakiś inny sposób powinno się to zrobić?

#elektryka #remontujzwykopem #remont
Samii - Jak najlepiej zamontować gniazdka gdy na ścianie jest płyta meblowa. Mam nawi...

źródło: comment_1583864109pKtrLOidHmwTnGnI8aho5D.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Samii: pomijając fakt że prąd, drewno to tak średnio z BHP
Ale możesz gniazdko samo do płyty przykrecic i dłuższymi śrubkami do puszki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Samii: w większości gniazdek jest miejsce żeby się wkrętem złapać do płyty. U siebie tak musiałem zrobić. Raz też miałem zaślepione te otwory ale przewierciłem.
  • Odpowiedz
@szwelx kompletnie o tym zapomniałem :)

@ssto też o tym myślałem, ale to będzie ostateczność. Spróbuje najpierw z dystansami, zawsze jakieś to zabezpiecznie otworów w płycie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Samii: albo doklej po obu stronach jakieś drewienka na wikol żeby się na łapkach trzymało. Niezbyt profesjonalnie ale spełni rolę.
  • Odpowiedz
@Samii: ja bym przykręcił po prostu dłuższymi wkrętami do puszki, grosze kosztują 40mm długości. Od biedy zwykłe wkręty też będą tylko łby duże i ramka może wymagać dopracowania
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dustanse odpadają. Otwór musi być trochę większy niż 60mm żeby je zmieścić. Pozostają wkręty. Gdzie się da wkręce do puszki. Częsć otworów nie jest równo z puszką, to te przykrece bezpośrednio do płyty.
  • Odpowiedz
@Samii: Pytanie jakie zastosowanie będzie miało to gniazdo? Bo jeśli tam ma być coś raz podłączone na stałe i tyle to można też zamontować płytkie gniazdo natynkowe i przykleić na mocną taśmę dwustronną.
  • Odpowiedz
  • 0
@Samii no to w sumie zwykle najbardziej eksploatowane gniazda w domu wiec moje rozwiązanie odpada. Nikt nie pomyślał o tym projektując meble?
  • Odpowiedz