Wpis z mikrobloga

Chciałbym w tym roku przyciąć i przesadzić (ewentualnie przesadzić i przyciąć) cytrynę ze zdjęcia, ale nie mam pojęcia jak zabrać się do cięcia.

Chce żeby korona zaczęła się zagęszczać. Drzewko to około dziewięcioletnia siewka.

Wywalić te dwie dolne gałęzie i zostawić koronę? Czy może zostawić gałęzie?

#ogrodnictwo #botanika #diy #cytrusy #cytryna #rosliny
Idahoo - Chciałbym w tym roku przyciąć i przesadzić (ewentualnie przesadzić i przycią...

źródło: comment_15837671308zdIWsImg1Tq7XViq6LW20.jpg

Pobierz
  • 14
@Idahoo: Jeśli chcesz mieć korone to dolna gałązka do wyciecia i czekac na rozwoj sytuacji. Ja mam siewke 2 letnia i wlasnie obcialem dolne galezie, ma okolo 50cm i poczatkowo byl to patyk. Dzisiaj ma juz z 5 nowych maluch gałazek,. Jak podrosna wybiore te ktore mi beda odpowiadac i przytne. Staram sie nie zostawiac sbyt wielu galazek zeby sie nie zagluszaly, lepiej 3-4 silne niz 8 marnych( i tak slabsze
via Android
  • 0
@tadzioVampir tak chyba zrobię, póki co przesadziłem ja w większą donice, poczekam jeszcze około 2 tygodni z cięciem. Właśnie planuje użyć tej gałęzi jako podkładki, mam sadzonkę cytryny skierniewickiej, mam nadzieję że będę mógł z niej pozyskać zrazy w przyszłym roku.
via Android
  • 0
@tadzioVampir mam roczne siewki, teraz już wiem jak je prowadzić żeby miało to jakiś sens, ta ma około 9 lat, wtedy nie miałem pojęcia, wsadziłem nasionko do ziemi i o :D
@Idahoo: Mlode siewki gdy osiagaja pol roku-rok staram sie podciac, pozbyc sie zbednych pedow i zostawic 1-2 najmocniejsze. Wszystko zalezy od tego jak na poczatku zaczyna sie formowac siewka czy jest prosta jednolodygowa czy od razu sie krzaczy, gdy sie krzaczy ucinam najslabsze pedy i zostawiam mocniejsze. Wtedy ma wiecej mocy do przyrostu. Tez hoduje mlode jako podstawki bo mam jedna sadzonke cytryny chyba skierniewickiej i za rok bede probowal szczepic
via Android
  • 0
@tadzioVampir u mnie młode siewki: dwie cytryny i dwie mandarynki (z jednej pestki, podobno jest szansa na wcześniejsze kwitnienie), poszły prosto w górę. Teraz przyciąłem czubek wzrostu i rośliny wypuściły po dwie boczne gałązki na górze. Dostały też nowe większe doniczki, bo w poprzednich było im ciasno i rosły w podłożu uniwersalnym, teraz mają po litrze podłoża do cytrusów ( ͡ ͜ʖ ͡) za jakiś czas cytryny