Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś używa Baseus transmitera FM? Na allegro dużo tego, 50 pln, ale też dużo negatywów w komentarzach, że szumi itp.
W podobnej cenie jest Roidmi 3s.
Używał ktoś tego i tego i ma porównanie może? Brać bardziej Roidmi 3s czy może jakiś inny transmiter za 90-100 pln?

TotalnieNIE korzystam z głośnomówiącego, natomiast zależy mi na tym aby nie szumiało i czytało pliki z karty microSD.

Transmiterów używałem tak bardzo dawno i raczej tanich (~30 pln), że od tego czasu bardzo ewoluowały i się zastanawiam jak z jakością, jak z plastikami (czy trzeszczą i pękają i szlag je trafia szczególnie jak ma regulowany kąt?)...

Warto zainwestować 100 pln w jakiś droższy?
(jeśli takie info się przyda to do Mazdy 5 2008 r. 2.0 benzin, z samym fabrycznym radiem + CD audio)

#motoryzacja #samochody #caraudio #audio #elektronika
snwptest - Mirki, czy ktoś używa Baseus transmitera FM? Na allegro dużo tego, 50 pln,...

źródło: comment_1583746794pU3jIdd48It15AkhT0OthJ.jpg

Pobierz
  • 15
@snwptest: A może lepiej zainwestować w jakiś tani emulator zmieniarki z aliexpress? Ja do Mazdy 6 kupiłem za 150zł taki z bluetoothem i zestawem głośnomówiącym - obsługuje muzykę z USB, Bluetooth i AUXa, ale do 100 pewnie znajdziesz coś bez BT. A co najważniejsze - taki emulator jest obsługiwany przez sterowanie z kierownicy.
Takie Roidmi np gra ładnie, ale obsługuje tylko i wyłącznie BT i w dodatku sam w sobie nie
@LRF1000W mam 70MaiPro jeździ. Z tym, że mazda 5 ma jeszcze drugie gniazdo z tyłu samochodu za oparciami tylnymi jakby nad kołem lewym, nie wiem czy taka odległość od radia nie spowoduje szumów itp. Co polecasz w takiej sytuacji ?
@aksal89: chciałem emulator, ale strasznie ciężki dostęp do schowka i bebechów i tyłu radia (chciałem uniknąć demontażu kokpitu, bo widziałem klip na yt i straszny chaos to jest... może jak ktoś w tym siedzi od lat montuje to tak, ale ja nie mam po prostu czasu na rozwalenie 90% plastików w 12 letnim aucie a potem upychanie tego, składanie, ryzyko, że jakiś ząbek wyłamię, gdzieś ścisnę przewód itp.)

Chciałem i bardzo
@snwptest: no to i zmieniarka i Roidmi odpada ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałem kiedyś zajebisty transmiter, ale to było lata temu, od tamtej pory nic podobnego nie mogę trafić. ale tego Rocka B300 już parę osób tu chwaliło, może to jest dobry kierunek
@aksal89: czyli w pigułce: mam włożyć urządzenie z pendrivem lub kartą micro-sd do gniazda, włączyć radio, dostroić na radiu i koniec. Ewentualne zmienianie utworów albo z pilota przez pasażerów albo przyciskiem, ale wtedy odpada mi gniazdo na końcu samochodu. A w tym przy dźwigni biegów mam już 70MaiPro wpięte i zostaje jeden wolny port USB.
@aksal89: kurde, że też nie da się podmienić radia samego na nowe ale z MP3. Nagrałbym sobie płytę pełną MP3 i święty spokój - rozwiązanie idealne. Żadnych gniazd zajętych, żadnych kabli, dostrajania radia, przejściówek iso do radia i grzebania z tyłu i chowania jakichś skrzynek w schowku.

Orientowałem się na olx i było chyba aż jedno radio fabryczne do mazdy 5 czytające MP3. Ale używka to używka a chcieli za to
@snwptest Mam roidmi 3s i jest bardzo fajny. Dałem za niego w grudniu 63 ziko i śmiga bez zarzutów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do szumów to zbytnio ich nie ma, a gdy się pojawiają to można je zniwelować przez podłączenie przewodu do telefonu, który robi za antenę ¯_(ツ)_/¯
@snwptest polecam roidmi, zajmuje mało miejsca, wygląda jak zwykla ladowarka. Co do jakości dźwięku nic nie trzeszczy, sam byłem zaskoczony. Masz apke na telefon, ustawiasz sobie częstotliwość i tyle. Nic nie trzeba przestawiać, kombinować. Telefon sam łączy się z roidmi i automatycznie odpala się Spotify. Użytkuje z 3 lata i nigdy nie miałem problemu.