Wpis z mikrobloga

@stowarzyszenie_przebudzeni: Można coś herbacianej edukacji tu wcisnąć? Nie chcę się wymądrzać, czy czepiać szczegółów, ale dużo głupot o herbacie lata po internecie, a w szczególności o herbacie pu'er.

Sheng nie musi być leżakowany kilka lat, obecnie bardzo popularne jest spożywanie młodego shenga. W samym regionie produkcji (Yunnan) sheng był spożywany tylko jako młody jeszcze do lat 90. Teraz też, ale moda na leżakowanego shenga przyszła do Yunnanu z Hongkongu i Tajwanu.
@eherbata_pl Super dzięki. Takie wymadrzanie jest bardzo cenne. Jakoś tak dziwnie założyłem że sheng jest po prostu droższy. Zlee zadałem pytanie. :) chciałbym jakiegoś dobrego puerha za którego nie zapłacę zbyt wiele (żeby móc wziąć np 3 rodzaje na próbę Max po 50g) a który nie będzie jak "czerwona herbata z biedronki". Zapytam od razu... czasem w puerh wyczuwa się zapach jakby rybny czy to prawda że może być to oznaka zepsucia
@stowarzyszenie_przebudzeni: Rybny zapach jest niepożądany, ale nieszkodliwy. Świadczy najczęściej o tym, że po zakończeniu dojrzewania herbaty w stosach producent nie dał jej wystarczająco dużo czasu na wywietrzenie. Najczęściej rok wystarcza, ale jeśli nie zrobi tego producent, to potem wytracenie tego zapachu zajmie długo. Nie jest to objaw zepsucia.

Faktycznie, czasem może też wystąpić w herbacie sheng pod wpływem przechowywania w zbyt wilgotnych warunkach.

Co ciekawe są klienci, którzy właśnie proszą nas