Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 204
12 stycznia "złapały" mnie #bagiety na radar
Rzekomo jechałem 87/50km/h
Piszę rzekomo, bo jeżdżę tą drogą od kilkudziesięciu lat i wiem, że tam całe życie stoją i się pilnuję. Tego dnia też wiedziałem, że tam stoją i jechałem około 50-55km/h
Mało tego, był to tzw pomiar kaskadowy i 3km wcześniej też stali, tylko z tym nowoczesnym radarem na trójnogu.
Pan bagieta przyszedł ze słynnym radarem Iskra-1
Odmówiłem przyjęcia mandatu, zostałem zbadany na obecność alkoholu i narkotyków, zbadano stan techniczny pojazdu i .......właśnie dostałem zaproszenie na rozprawę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Serio, oni nadal tego używają, pomimo opinii biegłych, że to ustrojstwo nadaje się co najwyżej do śmietnika.
Żałuję tylko, ze jechałem akurat osobowym i nie miałem kamery ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zobaczymy co wyjdzie ¯\_(ツ)_/¯

#polskiedrogi #zycietruckera #drogi #policja
a.....k - 12 stycznia "złapały" mnie #bagiety na radar
Rzekomo jechałem 87/50km/h
Pis...

źródło: comment_1583604903tSVRMmWy3HPNZRO2cR5yHJ.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@hellfirehe:
Podchodzę do tego na pełnym luzie, choć 3 lata temu miałem podobna sytuację i sprawa została zamknięta przez sędziego na pierwszej rozprawie, z wyrokiem uniewinniającym.
Zobaczymy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ameliniowyguzik: "Piszę rzekomo, bo jeżdżę tą drogą od kilkudziesięciu lat i wiem, że tam całe życie stoją i się pilnuję. Tego dnia też wiedziałem, że tam stoją i jechałem około 50-55km/h"
Aha, czyli jeździsz zgodnie z przepisami, nie ze względów bezpieczeństwa, ale dlatego, że możesz dostać mandat?
Ha tfu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ameliniowyguzik: przy iskrze nie moze byc ani grama metalu w tle a przy rapidzie 2 policajt musi zbadac na odcinku do 100m auto pod kątem 0°(+/-5%) czyli jesli z rapidem 2 nie wyskocza na srodek drogi na odcinku ponizej 100m to pomiar nie jest wazny xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ameliniowyguzik: z tego co wiem, to musisz mieć na zdjęciu pokazane, że to akurat twoje auto było mierzone, a nie żadne inne, oraz odległość pomiaru itp. wołaj :) ostatnio szwagra zmierzyli 4 metry przed znakiem "teren zabudowany", miał 80, ale jako, że 4 metry za wcześnie, to podziękował i pojechał :)
  • Odpowiedz