Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 122
Kierowca autobusu zatrzymuje pojazd na nie swoim przystanku. Podchodzi do ostatnich drzwi i je otwiera. Grzecznie wyprasza pasażera, który chwilę wcześniej wsiadł do autobusu aby go opuścił. Pasażer w ręce trzyma otwarte piwo i zrobił łyk w pojeździe. Grzecznie posłuchał kierowcy i opuścił autobus.

#dziendobry #komunikacjamiejska #gliwice #alkohol #kierowca #metroztm
  • 34
@pianinka ludzie gorzej jebią niż piwo a jakoś jeżdżą. A wytrzymać bez wszystkiego, a jednak ludzie jedzą, piją, rozmawiają i robią inne rzeczy w autobusie, bez których mogli by wytrzymać. To autobus a nie więzienie i konkurs silnej woli.
@meshack: Ale ja robię kilka rzeczy które część społeczeństwa nie akceptuje.
Ty pijesz i nic nie zrobiłeś. Ale wielu pijących zrobiło i lepiej żeby jednego ,,porządnego" wywalił, niż żeby jeden za dużo pojechał i coś naodwalal.
Trzymajmy się jakiś standardów. Jest napisane nie pić piwa w autobusie, to się nie pije.
@Polczlowiekpolzakolak:

Ty pijesz i nic nie zrobiłeś. Ale wielu pijących zrobiło

Tak jak pisałem, wielu ludzi w dresach "coś" zrobiło. Albo łysych. Lepiej ich wywalić niż żeby jeden coś odwalił?
To jest pokrętna logika, która prowadzi do takich właśnie absurdów. Nie można karać kogoś prewencyjnie, za czyn którego nie popełnił. Mówisz, że piwo powoduje agresje, ale co to ma do rzeczy? Agresje może wywołać zły dzień albo jedno złe spojrzenie, nie
@Polczlowiekpolzakolak oczywiście zgadzam się, że jeśli jest regulamin, który zabrania picia piwa, to kierowca ma prawo go egzekwować, ale nie o tym mówię. Mówię o podejściu ludzi. Tak jak wyżej napisałem, nikt nie ma problemu z piciem coli w autobusie. Tu w ogóle nie chodzi o łamanie zasad, tylko o to, że to jest piwo. Sam wyzywasz ludzi od patologii, tylko dlatego, że mają czelność pić piwo. Ja chcę zwrócić uwagę na