Wpis z mikrobloga

Hej, dostałem propozycję od firmy, żeby pracować w #swift jako #ios developer. Tylko, że tam mają większość projektów już zrobionych w #objectivec. Jestem junior Front-end Developer (nie mogę znaleźć stażu/pracy już 4 miesiące, bo jest jakiś straszny przesyt na rynku), ale wyszli do mnie z taką propozycją, co myślicie? #programowanie
  • 17
@bonaventure: swift jest fajny i generalnie na iosa sie przyjemnie programuje. Objetive c jest juz przestarzale i czasem wkurzajace, ciezko sie przyzwyczaic do skladni. Ale robienie na mobilki bedzie zawsze w cenie i ta umiejetnasc Ci sie przyda
@bonaventure: Ja sam już kilka lat temu poszedłem nie na to co chciałem, a na co była potrzeba u pracodawcy i jestem bardzo zadowolony. Teraz nauka nowego języka to formalność, bo koncepcje są bardzo podobne, wiec to trochę jak praca mechanika ze raz naprawisz Opla a raz Renault :)
@cppguy: Generalnie coś umiem, teraz w tej firmie robię właśnie frontowe rzeczy a w międzyczasie dostaje małe tickety na appkach iOS.

Ostatnio byłem na (uczestniczyłem w wielu) rozmowie w jakieś tam innej firmie, rekrutacja trwała 3 tygodnie, 2 spotkania, zadania rekrutacyjne ocenili mi na 5, ale ostatecznie wzięli kogoś z 2 letnim doświadczeniem na stanowisko juniorskie...

Nie widzę teraz innej opcji by z 3 miesięcznym doświadczeniem stażu letniego w trakcie studiów
@Dante15: nikt nigdy nie prosił, ale w pracy pomagam sporo zarówno internom jak i programistom z krótszym stażem Dla mnie to też jest jakaś nauka i rozwój, więc możemy porozmawiać ;)