Wpis z mikrobloga

@s_theCapt: Wiem, że to jest często poruszany problem w przypadku RPI i CHYBA na linuxie da się jakoś zrobić, ale trzeba mieć linuxa. A na Windowsie są problemy, że robi kopię karty 1:1. I nawet jak masz wszystkie karty teoretycznie identyczne, wszystkie są nawet od 1 producenta to i tak mogą różnic się delikatnie wielkością i wtedy komunikat o którym piszesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@s_theCapt: przerabiałem ten problem. Użyj skryptu "rpi-clone" link do github . Podłączasz do raspberry czytnik kart USB z kartą pamięci na którą chcesz kopiować system. Później komenda "rpi-clone sda". to czy masz sda, sdb, sdc itd. sprawdzisz dzięki komendzie "fdisk -l" porównaj z pojemnością karty, ja zawsze miałem sda. Postępuj zgodnie z instrukcjami, działa na 100% zawsze i bez problemu.
@s_theCapt: zgranie na linuksa przez dd

jak system zajmuje np. 1.5GB to kup kartę... 2GB :)


@loginek0: Co?

o, genialne w swojej prostocie :D


To wszystko możesz zrobić programowo bez kupna karty. Dziwne pomysły macie xD

Wiem, że to jest często poruszany problem w przypadku RPI i CHYBA na linuxie da się jakoś zrobić, ale trzeba mieć linuxa


Wystarczy ci pendrive albo maszyna wirtualna.
opowiesz jak? da się dd na całe urządzenie (a nie partycję) do pliku, z pominięciem zer?


@s_theCapt: Da się dd z ustalonym limitem, który będziesz musiała wyliczyć/sprawdzić. Ewentualnie bez wyliczania mniej więcej określić, że jeśli partycja np zajmuje 1900MB to przytniesz sobie plik na trochę więcej niż 1900MB.

Do określania ilości sektorów służy flaga count. Jeden sektor ma 512B więc np dd z ipcją count=2 kopiuje 2*512B=1KB.

Ilość sektorów gdzie się