Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich :D
Mógłby mnie ktoś upewnić czy dobrze myślę odnośnie moich dwóch paczek z ali? Jestem niedoświadczonym zakupowiczem i chciałbym ewentualnie wiedzieć czy mam coś zrobić.
1. Pierwsza paczka to paka o wartości 109 zico, numer trackingu ma na końcu CN i tracking urywa się 29.02 wylotem z Guangzhou International Exchange Station. Ten numer trackingowy jest tylko w chinach i teraz mam czekać grzecznie na wiadomość z poczty polskiej o tym że paczka do mnie idzie, ewentualnie na list z UC?
2. Druga moja paczka jest o wartości 350 złotych plus transport sto coś, ogólnie wartość 517 złotych. Wybrałem kuriera DHL bo zależy mi na czasie. Majfriend napisał mi że paczkę mi wysłał ale nie mam żadnego numeru trackingowego. Czy taki numer ewentualnie zostanie nadany jak już paczka będzie w kraju czy w ogóle nie zostanie nadany? I jeszcze gdyby został naliczony VAT czekam na telefon z DHL Który ewentualnie zajmie się moją odprawą a ja koszty usług celnych i vat zapłacę przy odbiorze?
#aliexpress
  • 7
@xDyzio: no to w przypadku 1, czekaj az cos sie pojawi na trackingu po prostu. Nie zawsze dostaniesz informacje z poczty polskiej. Ba taka informacja jest rzadkoscia, zazwyczaj pojawia sie jesli paczka cisnie aliexpress standard shipping przy pomocy poczteksu, czyli poczatek trackingu 0045.
Nie napisales jaki typ przesylki wybrales, ale to ze cos wyslano ~20.02 oznacza ze mozesz to dostac i 20.04, wiec ze spokojem.

2. Jak wyzej, powinienes miec od
@PurpleHaze: przesyłka chyba standardowa poczta Chińska China Post Registered Air Mail a początek trackingu to RV3519. Wiem wiem że paczuszka może iść do 20 kwietnia tylko bardziej mnie zastanawia co z trackingiem. W takim razie czekam cierpliwie na jedną i drugą paczkę.