Wpis z mikrobloga

Poniżej, trochę o praktykach #neuropa, trochę o wypoku samym w sobie, trochę o podwójnych standardach i Himalajach hipokryzji.

Sprawa dotyczy dawno obalonego #fakenews o dziadku jednego z europosłów. Pomińmy na chwilę jego partyjną przynależność, bo zależy mi, by do sprawy nie podchodzić przez jej pryzmat. Niejaki @robert5502, korzystając z moderacyjnej rozpierduchy, postanawia działać wedle starej zasady: rzucaj gównem na oślep, a nuż coś się do kogoś przyklei.

OTO POST, DO KTÓREGO SIĘ ODNOSZĘ

Niestety, jak tylko OP stwierdził, że nie uda mu się wygrać z faktami, dodał mnie na czarnolisto i rozpoczął usuwanie wpisów.
Dlaczego, wszystko co pisze @robert5502 to obrzydliwy fake news? Rozpoczynamy.

@robert5502:

Po pierwsze, wedle ustaleń dobrych ludzi, lubiących szperać w papierach, dziadek Albinowski nigdy nie służył w NSZ, a tylko w AK, choć nadal nie ma pewności o które AK chodzi. Nie nosił też pseudonimu „Lis”, tylko „Nowy” a co więcej nie był żadnym tam komendantem jakiejś placówki, lecz podkomendnym i szeregowym umyślnym Józefa Filipowskiego ps. „Dąb”.


Tymczasem, co czytamy w teczce, na którą powołuje się OP?

Tymczasem, co czytamy w teczce, na którą powołuje się OP?

Następnym zarzut OPa:

Po drugie, jeśli sowieci faktycznie pojawili się w domu Albińskich, co – znając patologiczną wręcz skłonność Tarczyńskiego do fantazjowania – wydaje się wątpliwe, to nie mogli nosić kałasza, bo kałasza po prostu wtedy jeszcze nie było.


Seems legit. Zdarzało się Wam kiedyś nazywać buty sportowe "adidasami" mimo, że nie miały z tą marką wiele wspólnego? Bo mi tak.

Powyższy sposób na obalenie niewygodnej tezy, pachnie już cokolwiek, desperacją, ale OP brnie dalej:

W okresie okupacji Albiński współpracował z Niemcami, należał do organizacji, która współpracowała i pomagała hitlerowcom w ustalaniu, wyszukiwaniu ukrywających się Żydów przed ich zagładą i egzekucją. (…) Widziano go często z policją niemiecką na terenie Bełżyc


Jest to fragment szczególnie obrzydliwy. Czemu? Ktoś nie boi się konsekwencji przyjmowania PRLowskiej historii za prawdziwą. Oficjalna propaganda systemu komunistycznego, oskarżała Armię Krajową i Narodowe Siły Zbrojne, właśnie o współpracę z wermachtem w przedstawionym wyżej kontekście. Boli, że na potrzeby bieżącej politycznej przepychanki, ameby umysłowe spod słynnego tagu, gotowe są na przyjmowanie takiej optyki.

W późniejszych postach, OP stawia jako zarzut, iż dziadek kontrowersyjnego polityka posiadał majątek (sic!) oraz nie dał się posadzić komunistycznemu reżimowi (sic!!!).

Wpis jest perfidnym oszczerstwem i bez względu na poglądy polityczne, powinien budzić autentyczną odrazę.

Wołam plusujących oryginalny wpis i zapraszam do dyskusji. Możecie też zawołać @robert5502 - mimo obrzydliwych praktyk przezeń stosowanych, nie mam zamiaru rewanżować się cenzurą.

#historia #drugawojnaswiatowa #bekazlewactwa #bekazneuropy #fakenews #4konserwy #obrzydzenie #antysemityzm #zydzi
Planeta_odebete2 - Poniżej, trochę o praktykach #neuropa, trochę o wypoku samym w sob...

źródło: comment_1583484819KK2k5h4SjsULlmyZAyti8b.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: wkleiłem wyżej, przytomnie pominąłeś bo burzy narrację, ale po przeczytaniu fragmentu o rozkwicie demokracji na Węgrzech nie chce mi się już czytać twoich urojeń. Marzy ci się Białoruś to tam jedź
  • Odpowiedz
heh, czemu jakoś mnie to nie dziwi, Kaczyński Orban dwa bratanki


I Trump. Nie zapominaj o Trumpie.

Twoją opinię usprawiedliwiać może jedynie ilość fake newsów na temat Węgier i Orbana, które tutaj nam #neuropa serwuje. Czasami się za głowę łapię.

@spere:
  • Odpowiedz
Nie na tym polegała, ale zbrodniarzy grzebiemy na Powązkach z wojskowymi honorami, a postępowania w sprawach dawnej wierchuszki, ciągną się w nieskończoność, by oskarżeni pomarli ze starości...


@Planeta_odebete2: Widzisz, bo może nie każdemu w okolicach 89 roku marzyła się wojna domowa nieuchronnie wiążąca się z setkami niewinnych ofiar, nakręceniem ogromnej spirali nienawiści tylko w imię ostatecznego rozliczenia prawdziwych (a zaraz po nich także wyimaginowanych) sprawców i agentów z komuny. Na jakiej podstawie myślisz, że dałoby się w sposób jednoznaczny odróżnić tych złych od tych dobrych. Szczególnie w atmosferze rozliczania i zemsty która znacząco zaślepia i ogranicza obiektywizm. Kto miał wtedy niby sądzić sprawców? Ich ofiary?

Wbrew głupiej narracji jakoś ta wierchuszka komunistyczna jakoś się tak na tych przemianach i "grubej kresce" (nb. skoro używasz tego zwrotu wbrew jego prawdziwemu sensowi to sam jesteś manipulantem. Świadomym i działającym z premedytacją - sam to przed chwilą przyznałeś) nie dorobiła i w trakcie lat 90 powoli odeszła w zapomnienie i na margines. Wystarczy popatrzeć na "willę" Kiszczaka czy Jaruzelskiego. Przecież oni do końca życia mieli standard z lat 80. Normalnie w pałacach mieszkali i jak królowie żyli. Litości. Ci komuniści co się dobrze na przemianach najedli, najedliby się i tak, nawet gdyby zrobiono krwawe rozliczanie. Takich szuj jakoś pełno się do klasy politycznej, także PiSu, przykleiło. Wystarczy popatrzyć na ich kariery. Nazwiska sam sobie dośpiewaj.
Nie mogę się też oprzeć wrażeniu, że zwykle najgłośniej "łapać złodzieja" krzyczy tenże kieszonkowiec właśnie, a neofici bywają
  • Odpowiedz
Michnik tolerował Jaruzela, ty tolerujesz Kaczyńskiego i jego niedemokratyczne władze


1. Jaruzelski zbrojnie tłumił wszelkie przejawy oporu wobec wrogów systemu narzuconego nam z Moskwy. Firmował i był odpowiedzialny za śmierć setek ludzi. Porównywanie Kaczyńskiego do moskiewskiego figuranta, jest kolejnym dowodem na Twą histerię i nieumiejętność racjonalnej oceny sytuacji.

2. W ramach niedemokratycznego systemu Kaczyńskiego, opozycja przejęła senat w ostatnich wyborach. Jak to sobie tłumaczysz?

@spere:
  • Odpowiedz
Fakt, że stawiasz Węgry w jednym rzędzie z Turcją, Rosją i Białorusią, świadczy o tym jak bardzo wyprano Ci głowę.


@Planeta_odebete2: idź klepać propagande gdzie indziej, do fragmentu z IPN znowu się nie odniosłeś, szok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2:

1. Byli funkcjonariusze poprzedniego zbrodniczego reżymu, Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz, Kryże, pracują teraz dla reżymu kaczystowskiego

2. Adolf Hitler również przejął władzę demokratycznie, i stopniowo przesuwał swój kraj w kierunku totalitaryzmu, zajęło mu to
  • Odpowiedz
nie każdemu w okolicach 89 roku marzyła się wojna domowa nieuchronnie wiążąca się z setkami niewinnych ofiar, nakręceniem ogromnej spirali nienawiści tylko w imię ostatecznego rozliczenia prawdziwych (a zaraz po nich także wyimaginowanych) sprawców i agentów z komuny.


I kto miałby tę wojnę domową prowadzić? Milicja z zerowym morale? LWP z takimże samym? PRL bankrutował i góra doskonale o tym wiedziała. Jaruzelski już wcześniej dostał odmowę od przełożonych z Moskwy i nie mógł liczyć na przyjacielską interwencję.

Wbrew głupiej narracji jakoś ta wierchuszka komunistyczna jakoś się tak na tych przemianach i "grubej kresce" (nb. skoro używasz tego zwrotu wbrew jego prawdziwemu sensowi to sam jesteś manipulantem. Świadomym i działającym z premedytacją - sam to przed chwilą przyznałeś) nie dorobiła i w trakcie lat 90 powoli odeszła w zapomnienie i na margines.


Głupiej
  • Odpowiedz
Jest to fragment szczególnie obrzydliwy. Czemu? Ktoś nie boi się konsekwencji przyjmowania PRLowskiej historii za prawdziwą. Oficjalna propaganda systemu komunistycznego, oskarżała Armię Krajową i Narodowe Siły Zbrojne, właśnie o współpracę z wermachtem w przedstawionym wyżej kontekście.


@Planeta_odebete2: Ale tu przeicęz nie oskarza AKczy NSZ tylko jednego goscia. Na dodatek czy go skazano? Bo jeżeli nie to po co mianoby fabrykowac taki zarzut?
  • Odpowiedz
Ale gdzie tu propaganda skoro to zdaje się jest raport zrobiony do szuflady


przecież nie twierdzę, że ktoś zrobił to dla celów propagandowych, a jedynie zbieżnie z obowiązującą wówczas narracją dotyczącą NSZ i AK.

@szurszur:
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: jak widze nie nie obchodzi mnie
Zarty z papierza tez plusuje i nikt mnie potem nir wola a co do tamtego postu
To czy jest prawda czy nie jest napoziomie osoby o kotrej jest wiec o prawosci nie ma mowy w wypadku tego czlowieka kazdy dostaje to na co zasłużył. Z fartem mordo
  • Odpowiedz