Wpis z mikrobloga

Ale co takiego? Mój znajomy miał i na nic nie narzekał.


@Akuzativ: Bo na wypoku plucie na francuskie samochody to sport narodowy, nawet jak nie miałeś z żadnym do czynienia. Coś jak chodzenie do kościoła, bo "co somsiad powie?"
@Horaccy zgadzam sie. Mimo wszystko uważam że warto. Mnie jazda bez dachu mocno rajcuje, jest to niesamowite doznanie, co prawda kupilem na jesień, ale troche pojeździlem. A teraz juz nie mogę doczekać się ciepłych dni.
@Akuzativ to twoje pierwsze auto?
@Kick_Ass: Czyli tak, nasłuchiwać i przyglądać się przy otwieraniu/zamykaniu się dachu czy idzie równo i bez dziwnych odgłosów, lać wodą z około metra i sprawdzić jak ze szczelnością. Jeszcze jakieś rady może jeśli chodzi o dach? Bo resztę to na 100% ogarnie mój znajomy.
A i o tą belkę zapytam, bo nawet nie wiem prawdę mówiąc.
@Akuzativ belkacchyba jest z tego co na allegro patrze, przejedziesz się i bedziesz wiedział, jak piszczy, skrzypi to znak ze ma dość, wymiana okolo 1000 zł na regenerowaną. Jak kola stoją /---\ to też od razu będzie wiadomo.
@Akuzativ no tak :) ten silnik ma spory apetyt na olej z tego co kojarzę, trzeba tego pilnować, ale jak jedziesz z mechanikiem to pewnie bedzie wiedział co i jak , rozrzad pewnie trzeba bedzie i tak zmienić, serwis olejowy , nabicie klimy itp , no mysle ze możesz spokojnie tysiaka urwać.
@Kick_Ass: No i ok, w poniedziałek jadę oglądać, jak będzie wszystko w porządku i cena znośna to i od razu wezmę. Nie zapomnę poinformować jak sprawy się potoczyły, dzięki wielkie.
@Akuzativ jedna rada, nie napalaj się bo to źle na osąd wpływa. Auto widać ze typowo na handel wypicowane, kola wyplakowane aż sie w oczach mieni. Masz widze jedna sztuka niebieska taniej, z lepszym motorem i zarejestrowaną, może zacznij od tamtej.
@Kick_Ass: @Akuzativ: z myjki z metra tez na laczeniu sie dachu z rama moze przedostawac sie lekko woda. to jest pare barow i ma prawo. W 307cc na kraweznikach nie pokazuja sie szczeliny, no nie oszukujac sie jest to auto klase wyzej niz 206cc :P

co do 307. belka z tylu tutaj nie pada, psuja sie sporadzycznie zajechane przypadki. (ale to bez znaczenia czy cc czy sw, kombi, hb)

co
@Horaccy: #!$%@?, od 5l mam takie auto jak jest cieplo sluzy jako fajne cabrio, jak jest zimno jako coupe. zaden problem. zostalo do tego stworzone i tak jest uzytkowane
@Horaccy: jak 307 jest po strzale to widac to od razu, tym bardziej CC. jesli mialo jakakolwiek przeszlosc to widac w przypadku tego nadwozia to z kilometra. Ten w newralgicznych punktach wyglada ok, tylko, ze z wyposazenia jest niski. No ale cene ma adekwatna. za cokolwiek lepiej wyposazonego nawet w okolice 20 mozna dac.
@Kick_Ass: @Akuzativ: kolejna sprawa, ktora mi sie przypomniala... zaden problem wziac skory w CC, bo w CC powyzej 19C automatycznie wlacza klime przy odpaleniu i wychladza ja w moment, z kolei zima ponizej 9C odpala sie od razu po zaplonie "grzejnik" (elektryczne grzalki w nagrzewnicy). ja mam w kazdym aucie skory od zawsze (poza partnerem) i nigdy wiecej auta bez skory, dlatego sie toyki c-hr pozbylem ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Akuzativ: większość informacji najważniejszych przekazał Ci kolega sricz znaczy się Stitch ;) z naszego Klubu Peugeot 307 ja od siebie dodam dwie sprawy warto by było zaopatrzeć się w kabel serwisowy lexia z programem pp2000 albo diagbox albo zabrać się na oględziny auta z kimś kto taki kabel posiada i może podłączyć auto i sprawdzić. Gdyż większość uniwersalnych sprzętów diagnostyczny nie pokaże wszystkich błędów a głównie te związane z silnikiem. Co
@Stitch no zgadzam sie. 206 to troche jak dla psa jest,ale ja go lubie. Fajna zwarta konstrukcja, muszę jakiś fajny sprzęt grający zamontować , jutro na belkę wstawiam, i czekać na wiosne , jest w ogóle jakis tag dla Cabrioletów?