Wpis z mikrobloga

Najmocniejszy w ofercie amerykańskiej firmy produkującej sosiwo. Można długo dyskutować czy pali w dupsko bardzo czy może wcale (zwłaszcza na tle mniej popularnych wyrobów które mogą podziurawić t-shirt gdy się poplamisz), ale jedno przyznać trzeba - Tabasco jest uniwersalne. Znajomi kupili tylko solone chipsy - #!$%@? Tabasco. Zupka chińska kolejny raz ta sama? #!$%@? śmiało, lej ile chcesz. Sałatka z tofu którą chcesz #!$%@?ć do kosza? Lej to czerwone w opór, zjesz. Pizza? Sos czosnkowy to tam #!$%@?, wal w buteleczkę, niech się rozprzestrzenia po jamie ustnej. Grille? Wesela? Komunie? Katering? Daj #!$%@? miodu.
Kocham Tabasco.

#tabasco #takaprawda #sosy #ostrezarcie #jedzenie
L24D - Najmocniejszy w ofercie amerykańskiej firmy produkującej sosiwo. Można długo d...

źródło: comment_15834379403RfYP4O6rMZSaUdGwU5nzk.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@felixos: W Auchan widziałem sporo sztuk, ale pewnie zależy od miejsca i czasu. Warto, bo bliżej mu do Habanero (który jest moim ulubionym) niż do oryginału, który niewielu osobom pasuje ze względu na jednak mocny aromat.
  • Odpowiedz
@L24D: @felixos:

Scorpion Sauce scores 50,000 heat units on the Scoville scale — a big step up from Tabasco Original Red’s 2,500–5,000, as well as Tabasco’s now second-hottest sauce, Habanero Pepper, which lands at 7,000 Scoville heat units.
  • Odpowiedz
@szwe: Świetne info, dzięki!
Poza oczywiście skalą mamy też indywidualne odczucie. Szczerze mówiąc nie czuję żeby ostrość Scorpiona była 7x większa, może to przyzwyczajnie, a może zależność bólu od scovilli nie jest liniowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L24D: dobre pytanie. Sprawdziłem na szybko i wygląda na to, że z chemicznego punktu widzenia tak, jest liniowa, ale jeśli chodzi o postrzeganie 'ostrości' i przeskakiwanie na wyższy 'poziom' to jest to bardziej logarytmiczne, tak jakiś gość pisał i wydaje się to mieć sens.
  • Odpowiedz
@L24D: Kupiłem xD zamówiłem przez allegro bo u mnie nigdzie nie było. Faktycznie jest mocniejsze, dodałem sobie do zupy pomidorowej. Faktycznie, piecze mocniej ale oprócz pomidorów czułem smak ananasa xD Tak czy inaczej ciekawe odkrycie, będę stosować ¯\(ツ)_/¯¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz