Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad całkowitą konwersją z #windows na #linux, ponieważ w ostatnim czasie korzystam właściwie tylko z tego drugiego. Mam pytanie odnośnie kompatybilności gier, bo nie chce mi się googlować każdej z osobna. Czy poniższe gry są grywalne na linuksie? (jeżeli gra się uruchomi jedynie na 10 klatkach to znaczy, że nie jest grywalna xD)
#ck2
#stelaris
#eu4
#kingdomcomedeliverance
#minecraft
#bf3 (tak, nadal w to grywam xD)
#skyrim (oczywiście z Nexusem)
#rimworld
edit: i czy dystro dowolne czy nadal tylko ubunciak?
  • 17
@Heibonna: Battlefield chyba nie, Skyrim niby działa płynnie ale wariuje (mówię bo na początku może się wydawać że jest ok), Minecraft działa lepiej niż na wingównie. Co do dystrybucji to nie ma aż takiego problemu.
@Heibonna: strategie Paradox działają, Kingdom Come działa świetnie w Steam Proton. Nie graj w piraty, szczególnie ze gry które wymieniłeś były dostępne za darmo lub za parę groszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Heibonna: Battlefield bad company 2 mi działa dobrze a 3 też podobno działa ale origin mi się wysypał po aktualizacji i już nie chciało mi się testować. Piraty przez lutris można odpalac tylko nie możesz instalować wtedy gier ze skryptu. W skrócie oryginalne gry to:
Lutris > szukasz gry do zainstalowania > odpala się skrypt lutrisa i dalej instalacja jak na windowsa

Gry do których nie ma skryptów albo piraty:
Lutris