Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie najtańsze anteny do telewizora lcd, żeby móc cyfrowo odbierać sygnał w full hd?

Do tej pory miałem z 20letnią antenę, która niestety wzięła i się połamała a o dziwo dawała radę.

Telewizor z wbudowanym DVBT-4

#elektronika #rtv #telewizory
  • 9
  • Odpowiedz
@Sefton: Przybliżona lokalizacja, wysokość instalacji anteny? Przeszkody terenowe w kierunku nadajnika? Długość przewodu? Jak to podasz to można coś polecić.
  • Odpowiedz
@Sefton: Przybliżona lokalizacja, wysokość instalacji anteny? Przeszkody terenowe w kierunku nadajnika? Długość przewodu? Jak to podasz to można coś polecić.


@dktr:

1. ~3km od anteny na PKiN w Warszawie,
2. z 15 metrów od gruntu (Górny Mokotów),
3. brak przeszkód terenowych
4. antena do ustawienia wewnątrz mieszkania,
5. długość przewodu max 2 metry.
  • Odpowiedz
@Sefton: Na PKiN są nadajniki stosunkowo małej mocy. Ale można spróbować wetknąć 60cm przewodu w środkowy pin w gnieździe antenowym i przeskanuj kanały 58,48,27 Jak odbiór nie będzie zadowalający ja bym powiesił w miejsce starej anteny coś takiego. Chyba że zależy ci na MUX4 to trzeba poszukać czegoś z VHF. Sprzęt do wewnątrz to loteria.
  • Odpowiedz
@Sefton: Na PKiN są nadajniki stosunkowo małej mocy. Ale można spróbować wetknąć 60cm przewodu w środkowy pin w gnieździe antenowym i przeskanuj kanały 58,48,27 Jak odbiór nie będzie zadowalający ja bym powiesił w miejsce starej anteny coś takiego. Chyba że zależy ci na MUX4 to trzeba poszukać czegoś z VHF. Sprzęt do wewnątrz to loteria.


@dktr: Dzięki za zaangażowanie ale jestem takim laikiem, któremu do tej pory działała taka antena
Sefton - > @Sefton: Na PKiN są nadajniki stosunkowo małej mocy. Ale można spróbować w...

źródło: comment_1583437656wQ0xNPvY8J2WzkH2jEK4Ez.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz