Wpis z mikrobloga

#cnc #praca #alergiacwel Witam serdecznie mireczki. Ostatnio musiałem zrezygnować z pracy w drukarni bo po dwóch latach wyszło że jestem uczulony na chrom i nikiel. Objawy jakie miałem to duszność, nieżyt i astma , ostatnio nawet zasłabłem dwa razy w robocie. Chciałbym się szybko przebranżowić oprócz wózków widłowych w miarę szybko da się zrobić kurs na CNC. I teraz pytanie czy jest w ogóle jakaś szansa żeby wykonywać ten zawód biorąc pod uwagę moje poprzednie doświadczenie pracy gdzie jest dużo chromu i niklu czy raczej jestem skreślony w kwestii pracy produkcyjnej ? Pozdro (,)
  • 6
@mielonkazdzika: z tego co czytałem to chrom występuje w płynach do skrawania metali, może też być w tym chłodziwie z tego co czytałem @z_ielonkaa oprócz tych co wypisaleś znalazłem na forum CNC temat że czasem coś się skrawa z chromu doslownie. Teoretycznie mógłbym tym się uchronić nosząc maskę ale czy jest to możliwe na hali CNC ? Bo w drukarni przy 25 stopniach i 30+ nie dało się wytrzymać. Maskę w
@SlabySzwagron5 musiałbyś sprawdzić jak Twoj organizm zacznie reagować na prace przy obrabiarkach.
Nikiel jest praktycznie wszędzie więc jest to problematyczne.
Co do maski no niestety wszystko zależy od parku maszynowego oraz wentylacji hali.
U mnie w lato przy małej hali z małymi oknami temperatury sięgają 35°C i noszenie masek byłoby głupota przez wilgoć która by się zgromadziła wewnątrz maski. Na szczęście mamy wyciagi z maszyn więc nie wdychamy szkodliwych oparów.