Wpis z mikrobloga

czy ktos tu sie zna na #prawo #spoldzielnia ? dziadki i babcie u mnie w bloku zrobili pospolite ruszenie w związku z podnoszeniem opłat za mieszkanie (dodatkowa zrzutka na to, na tamto - mniej lub bardziej słuszne) i chcą założyć wspólnotę. Niby fajnie, ale spółdzielnia ogarnia dla bloku sporo - wie jak rozpisać przetarg na windy czy cokolwiek. Zarząd nowej wspólnoty w postaci dwóch babć i dziadka może tego nie wiedzieć. Czy tak się da, żeby sobie całym blokiem wyjść ze spółdzielni?
  • 6
@Ogar_Ogar a czy wiesz może czy trzeba? tzn. da się założyć wspólnotę (np żeby mieć lepsza pozycję w rozmowach ze spółdzielnią) ale reszta pozostaje bez zmian (spoldzielnia zarządza)?
@Ogar_Ogar @npzo oświećcie mnie, bo się pogubiłem w waszym nazewnictwie, spółdzielnią nazywacie zarządce budynku, a jakieś dziadki chcą zawiązać wspólnotę mieszkaniową i wybrać inną firmę jako zarządcę budynku?
@npzo @Ogar_Ogar w bloku obok mnie zarządcą była spółka należąca do developera, po kilku latach wspólnota zmieniła zarządcę i z tego co wiem wyszło im to na dobre, tak czy inaczej będą potrzebować głosów większości właścicieli mieszkań.