Wpis z mikrobloga

W porządku, 42kg suszu medycznej marihuany sprowadzonej do Niemiec 3 tygodnie temu nie może zostać wprowadzone do użytku w Polsce. Powód? Niezgodny wynik zawartości THC z zadeklarowanym w dokumentach.

Apteczny susz ma 19% THC i 1% CBD, dopuszczone jest, że zawartość THC może wahać się +/- 10%, taka informacja jest również na recepcie).

W takim razie ile miał zawartości THC, susz który został sprowadzany? <9%? >29%? Czy to wina importera, że sprowadził nie ten susz czy wina GIFu który celowo nie dopuszcza do wprowadzenia ponownie MM do aptek?

Dołączyłem do skargi grupowej do Rzecznika Praw Pacjenta, adwokat pro bono będzie nas reprezentować w walce o nasze prawa do uzyskiwania przepisanego leku. Zachęcam innych pacjentów MM z tagu do dołączenia do skargi. Więcej info tutaj

#marihuana #wykopjointclub #cbd #medycyna #afera
damccio - W porządku, 42kg suszu medycznej marihuany sprowadzonej do Niemiec 3 tygodn...

źródło: comment_1583321168m4IFfKmxIOAkHMfmZd8cB5.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
Na co stosujesz jeżeli można wiedzieć?


@chosenon3:

Dyskopatia - dzięki terapii MM mogłem na stałe zawiesić branie leków opioidowych przeciw bólowych, które używałem od wielu lat, kilka razy w tygodniu z powodów bólu kręgosłupa oraz promieniujących na kończyny z powodu ucisku na rdzeniu kręgowym. Wcześniej stosowane leki - Doreta, Tramadol, Ketonal (co kilka dni)
Nerwica lękowa, PTSD - po wdrożeniu terapii MM mogłem po wielu miesiącach codziennego stosowania odstawić leki
  • Odpowiedz
@damccio: To cieszę się, że mogłeś sobie jakoś pomóc. Szkoda, że ceny suszu apteczne są irracjonalne na chwilę obecną. Do najtańszych terapia nie należy przy tej gramaturze. Poważnie zastanowiłbym się na dilerem ( nie nakłaniam, ale to system zmusza do takiego myślenia). Btw w Holandii Lemon skunk był najtańszą odmianą jaką można było dostać za czasów gdy tam przebywałem, za 6-7 euro już można było dostać gram poza coffeshopem.
  • Odpowiedz
uszu apteczne są irracjonalne


@chosenon3: Pierwotnie susz miał kosztować akceptowalne(przy założeniu, że susz jest najwyższej powtarzalnej jakości) do 500 PLN/10g ale rząd nałożył ostatecznie 23% VAT na susz.
  • Odpowiedz
nie lecznicza marihuana


@stoprocent: Poziomy CBD I THC dopiera się w zależności od terapii, są też nawet większe stężenia THC zarejestrowane jako medyczna ale też mają się pojawić odmiany bogate w CBD z niskim THC.
  • Odpowiedz
moze byc od 17,1 do 20,9 %,


@ranunculus: czyli zrozumiałem wcześniej chyba źle, nie chodzi o odchyl 10% w zawartości suszu tylko 10% odchyl od wartości nominalnej 19%. Dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz