Wpis z mikrobloga

Często się pytacie w co inwestować. Inflacja to spadek wartości pieniądza wobec wartości towarów(definicja Oxfordu i foliarze, którzy negują ekonomistów z Oxford niech wracają na kanały Zięby).
Więc najprościej po prostu w towary - jest obecnie mnóstwo opcji wzięcia rzeczy na raty, w tym 0 procent. Przecież jak coś bierzesz na raty na przykład na 3 lata i z powodu polityki PiSu wartość złotówki spadnie przez 3 lata 10-razy, to jak pierwsza rata wyniosła 300 złotych, to ostatnia to już de facto tylko 30 złotych. Więc bierzcie sobie nowe Iphony, ciuchy Versace, torebki Korsa na raty, najlepszy sposób na zabezpieczenie się przed inflacją, dużo lepiej niż w jakieś tam dolary czy euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 7
Inflacja to spadek wartości pieniądza wobec wartości towarów(definicja Oxfordu i foliarze, którzy negują ekonomistów z Oxford niech wracają na kanały Zięby).


@Fan_Morawieckiego: hm...a jakie ludzie dają jeszcze propozycje? Bo nie jestem w temacie.

Więc bierzcie sobie nowe Iphony, ciuchy Versace, torebki Korsa na raty, najlepszy sposób na zabezpieczenie się przed inflacją, dużo lepiej niż w jakieś tam dolary czy euro


@Fan_Morawieckiego: a gdzie tag heheszki? ( ͡° ͜ʖ
Inflacja to 500+


@Fan_Morawieckiego: hm...przecież to skrót myślowy nie przeczy wprost z definicji ze słownika.
Chodzi o stronę podażową pieniądza. Na dobra które akurat mierzy wskaźnik inflacji.

Jednak jaki ma wpływ to inna historia, na pewno jakiś ma (w sensie dodatni), jednak nie widziałem opracowań gdzie ktoś starał się to jakoś oszacować. Być może jest mało istotny być może jakoś istotny, jednak nikt nie twierdzi, że definicja inflacji to 500+ to
Poważnie? Byłem przekonany, że to heheszki.


@LowcaG: Bo to heheszki, ale akurat nie wskazałeś mojego błędu.

Po pierwsze inwestowanie to nie to samo co konsumowanie, Ty podałeś przykład konsumpcji, kto kupi model telefonu z przed 3 lat, podobnie z modą.


@LowcaG: Wiele osób, akurat tutaj Twój błąd.

Po drugie wybrałeś akurat takie towary które mają od lat deflacje z racji samego rozwoju, elektronika, dobra luksusowe (nie znam się. Domniemam, że
Wiele osób, akurat tutaj Twój błąd.


@Fan_Morawieckiego: Jasne, ale po jakiej cenie? ;)

Równie dobrze mógłbyś wziąć samochód czy meble, cokolwiek.


@Fan_Morawieckiego: Ale wziąłeś akurat rzeczy totalnie z dupy, nie te które trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie heheszki polegają na tym, że przyjąłem założenia Wenezueli+


@Fan_Morawieckiego: tak rozumiem przekaz, celowo to pominąłem.

eśli wierzysz za dwa laty w chleb po 50 złotych i dolara
Jasne, ale po jakiej cenie? ;)


@LowcaG: W miarę dobrej. Takie Jordany czy Ray Bany potrafią ładnie trzymać cenę.

Ale wziąłeś akurat rzeczy totalnie z dupy, nie te które trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LowcaG: Nie do końca, mówię - sporo z tego typu dóbr, chociażby jeszcze planszówki, potrafi ładnie trzymać cenę.

raty? Chyba tylko zero procent. Nie biorę kredytów, ale właśnie kliknąłem na losowy i
Nie do końca, mówię - sporo z tego typu dóbr, chociażby jeszcze planszówki, potrafi ładnie trzymać cenę.


@Fan_Morawieckiego: Niektóre tak, niektóre nie. Jednak ja odniosłem się do konkretnych rzeczy, a nie, że nie ma takich rzeczy na których można zarobić i teraz będziesz szukał, już od dawna dobrem spekulacyjnym były np. papierosy czy alkohol.

Biorę tylko 0%.


@Fan_Morawieckiego: Swoją drogą, aż muszę zerknąć czy jest tam wzmianka mimo wszystko o