Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy osoba posiadająca wydane prawo jazdy kat. B jest zwolniona z części teoretycznej? Chcę zrobić w tym roku kat. A i wydawało mi się, że mam to z automatu zaliczone na gruncie zapisu:
§ 10. 1. Osoby egzaminowane ubiegające się o uprawnienie do kierowania pojazdem w zakresie:
(...)
3) prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1 lub D, jeżeli posiadają wydane prawo jazdy kategorii AM,
A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1 lub D z ograniczeniem do prowadzenia pojazdów wyłącznie z automatyczną skrzynią
biegów,
(...)
– uznaje się za posiadające pozytywny wynik części teoretycznej egzaminu państwowego.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001206

Jednak szkoła, do której chciałem się zapisać poinformowała mnie, że tak nie jest. Czy ktoś mógłby mnie oświecić?

#motocykle #prawojazdy
  • 12
nie, normalnie masz teorie i normalnie egzamin teoretyczny, ten zapis dotyczy jak najpierw robisz prawo jazdy z automatem a potem manual, nie wiem co ma do twojej sytuacji


@ks2m:
Niestety masz najwyraźniej rację.
@prop: najlepsze jest to, że jak idziesz do wydziału komunikacji założyć PKK, to musisz mieć zupełnie nowe badania zrobione. #!$%@? tam, że tamte co robiłeś do B będą aktualne, bo gdy przy lekarzu nie powiedziałeś że chcesz robić kat B i A od razu, żeby on na tym druku swoim to zaznaczył czy wpisał, to gówno. Ja w zeszłym roku robiłem B i w sumie nie spodziewałem się że tak szybko
@saimonm: to swoją drogą, bo teraz weszły przepisy, że już nie ma bezterminowych, więc nawet jak miałeś B bezterminowo, to i tak będziesz musiał w końcu iść do wydziału i ci zrobią terminowe.