Wpis z mikrobloga

Byłem w ASP podczas trwania pierwszego Szkła Kontaktowego, w którym został zaatakowany G. Miecugow przez @Axelio (nawiasem - jesteś beznadziejny chłopie) . Takie zachowania należy potępiać - bardzo przykry incydent, który niestety miał miejsce. Niestety, błazeństwo jednej osoby poszło w świat, ale nie dajmy sobie wmówić, że Woodstock to festiwal agresji. W żadnym wypadku! Reakcja publiczności i "przepraszamy" to dowód na to, że wciąż jesteśmy wrażliwym społeczeństwem, sprzeciwiającym się krzywdzie wyrządzanej innym osobom.

Dlatego i ja też krzyczałem wtedy "Przepraszamy". Niektóre prawicowe media (nie wszystkie, ale mogę podać przykład) niestety zrobiły z tego akcję przeciwko WOŚPowi i niemalże gratulują tego aktu "Axeliowi". Mam na to jedną odpowiedź: gdyby ktoś z "lewej strony " wskoczył tak na scenę i obił przykładowo Tomasza Terlikowskiego czy każdego innego publicystę prawicowego tylko dlatego, że nie zgadza się z jego poglądami, również wstałbym i krzyknął "Przepraszamy". NIE MOŻE być przyzwolenia na ataki, przemoc! Może być miejsce na słowną dyskusję, ale gdy w grę wchodzą pięści, tam zaczynają się radykalizmy. Nieważne, jakie mamy poglądy. Nie możemy pozwolić sobie na przemoc na KAŻDEJ osobie! Tym bardziej, jeśli się z nią nie zgadzamy. Wtedy poprzez takie akty pokazujemy swoją słabość.

Wiara w ludzi odzyskana, że sprzeciwili się tej przemocy. Nie pozwólmy, by z dnia na dzień było jej więcej. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi. A ludzi trzeba szanować, prawda?

Mniej przemocy, więcej dyskusji. I mniej takich aktów, a świat naprawdę będzie lepszy!
  • 22
  • Odpowiedz
@micky1 za każdą przemoc warto przepraszać. I skundlony jest ten, który mówi, że pobić kogoś to przecież nic strasznego, że nic wielkiego się przecież nie wydarzyło.
  • Odpowiedz
@klawisz666 może dlatego, że byliśmy tam tłumem, który nie zgadza się na przemoc? Co innego mieliśmy zrobić? Siedzieć cicho? Wyraziliśmy swoje niezadowolenie, bo G. Miecugow był tam gościem. a @sarge - wybacz szczerość, ale dla mnie buczenie czy gwizdy to oznaka chamstwa, bezwyrazowe poddanie się jakiejś negatywnej emocji pozbawionej jakiegokolwiek sensu.
  • Odpowiedz
@BPapa: Wyraziliście swoją głupotę. Gwizdanie ma sens, ale przepraszanie? Jeśli czujecie się współwinni trzeba było iść razem z axelio na komisariat. Jeszcze bym się na waszym miejscu po biczował za karę.
  • Odpowiedz
@BPapa: Mnie akurat wówczas na ASP nie było ALE z jednej strony nie jet to dobry sposób na wyrażanie swojego sprzeciwu, a z drugiej TV robi nam taką sieczkę z mózgów, że prędzej czy później musiało nastąpić coś podobnego. Wydaje mi się, że coś powoli pęka w tym kraju.
  • Odpowiedz
@sarge pisałem o buczeniu. Nie wiesz, co znaczy słowo "przepraszam" czy mam to łopatologicznie wyjaśnić?

@klawisz a my na komisariacie po co? Policja działa w granicach prawa, my nie mamy obowiązku tego robić. Zadziałali tak, jak powinni. I jeśli już, to "biczował się" a nie "po biczował". Co to w ogóle za retoryka sadomasochistyczna. Gość pobił faceta, a Wy piszecie, że przeprosiny to coś złego. Brawo dla was, panowie.

@
  • Odpowiedz