Wpis z mikrobloga

@wankstain: Nie każdy weganin/wegetarianin decyduje się na swoją dietę ze względów etycznych. Sam mam czasem takie dziwne jazdy że mięso, wędliny, tłuszcz zwierzęcy wcale mi nie podchodzi i zdarzy mi się dobre 1,5 tygodnia jeść tylko żywność roślinną. Nie przeszkadza mi to jednak nosić skórzanej kurtki. Tak samo jest z wieloma weganami.
Inni z kolei decydują się na taką dietę ze względów etyczno-moralnych i jest im zwyczajnie szkoda zwierząt. Im mięso
@KarPaKo: @Necroman: ale ja wiem na czym polega weganizm. po prostu mówię, że jak ktoś chce być weganinem ze względów moralnych, to nie powinien mieć mięsożernych zwierząt, tak jak mówicie, bo te zwierzęta potrzebują mięsa i nie dawanie im tego będzie krzywdzeniem. kupowanie mięsa też jest krzywdzeniem. czy aż tak niejasno się wyraziłem?
@msichal: no już już, spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zupacebulowa: musi
śmieszki śmieszkami, ale weganie, którzy kupują mięso dla zwierząt to hipokryci xD


@wankstain: A co Ty zrobiłeś dobrego dla świata? Pomagasz zwierzęta - #!$%@?, a co z dziećmi? Nie jesz mięsa? - #!$%@?, a czemu Twój kot je. Nie nosisz skóry, futer? #!$%@?, ale schabowy smakuje. Segregujesz śmieci? Ale autkiem to się #!$%@? do roboty.
Niech każdy człowiek zrobi jedną rzecz dla dobra zwierząt, ludzi, świata czy ekologi i od razu
A co Ty zrobiłeś dobrego dla świata?

@ImYourPastClaire: a co to ma do mojego komentarza?

Najgorzej to #!$%@?ć na ludzi którzy starają się zrobić coś dobrego w wybranym obszarze, samemu na ogól nie robiąc niczego.

ale weź się uspokój, czy ja potępiam robienie czegoś dobrego dla świata? mówię tylko, że jak ktoś chce korzystać z produktów odzwierzęcych właśnie dla dziecka czy kota, to nie powinien się nazywać weganinem. nic więcej. a
@KarPaKo:

dlatego że to nie ma nic wspólnego z weganizmem, np. taki kot czy pies są biologicznymi mięsożercami i bez mięsa po prostu zdechną nie to co człowiek który może jeść same owoce i żyć


Bzdura, psy są wszystkożercami i mogą polegać na wegańskiej karmie.

Studies have demonstrated that a plant-based diet can be just as edible and palatable as animal-based diets for dogs.[3] Odiferous ingredients that enhance the smell of