Wpis z mikrobloga

@OrestesGaolin: jakieś źródło? bo o ile wiem, to orzecznictwo mówi, że wolno odsprzedawać klucze dalej, nielegalne jest tylko sprzedawanie tego samego klucza po wielokroć (co jest chyba całkiem logiczne)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NyanNyan: orzecznictwo też mówi że kupując taka licencje musisz zebrać kilka poświadczeń np o przeznaczeniu pierwotnego sprzętu do utylizacji czy wykaz firm w których taki klucz był używany ;)
Tak ale musisz spełnić kilka warunków na to. Sprzedawcy go nie spełniają.

orzecznictwo też mówi że kupując taka licencje musisz zebrać kilka poświadczeń np o przeznaczeniu pierwotnego sprzętu do utylizacji czy wykaz firm w których taki klucz był używany ;)


@KaMaTwo: @Koliat: Wszystko zgoda. Kwestionowałem jedynie stwierdzenie "oficjalnie nielegalne", co akurat jest bzdurą :)
Wszystko zgoda. Kwestionowałem jedynie stwierdzenie "oficjalnie nielegalne", co akurat jest bzdurą :)


@NyanNyan: "Oficjalnie". Jeden #!$%@?. Napisałem tak samo legalne jak użycie zwykłego pirata. A trzeba być niezłym tłukiem by płacić za pirata xD

Inna kwestia, że kulku mirków musiało składać zeznania na komendzie z zakupów kluczy z allegro po 30 zł xD
@Kryspin013: Chodzi tylko i wyłącznie o to, że temat nie jest tak oczywisty jak np. kradzież - że jak spełnisz jakieś tam warunki, to już nie była kradzież i wszystko jest legalne. Niuanse, ale powodują że należyte dochowanie staranności sprawia, że nikt się do niczego przyczepić nie może, bo nie dochodzi do żadnego naruszenia prawa.

To, że ludzie to kupują i myślą, że z automatu mają legitny soft, to inna rzecz.