Wpis z mikrobloga

Mirki i Węgierki
Mam problem/zagadkę, Stowarzyszenie wędkarskie posiada pod swoją władzą zbiornik i w tym roku wprowadzili taki oto przepis

Zabrania się stosowania jako przynęty żywej lub martwej ryby lub ich części . Nie dotyczy tzw. zrywki sumowej gdzie minimalny wymiar przynęty to 30 cm.


Wynika z niego że standardowe metody połowu szczupaka/sandacza są bardzo ograniczone a chciałbym od maja zasadzić się na szczupaka, co polecacie jako substytut żywej rybki (spławik) martwej lub jego części (grunt)??

Wymyśliłem że mogę zrobić w ten sposób: robię zestaw gruntowy z koszykiem tylko że na końcu jest kotwica a na niej rasówka moczona w krwi a do koszyka glina wędkarska z krwią

Proszę o jakieś pomysły.

#wedkarstwo
  • 10
@Wielki_Wladca_Wypoku: W sumie nie rozumiem trochę, czemu akurat szczupak musi być? Ani to jakoś bardziej waleczne ani nic. Ewentualnie chcesz po prostu go zjeść, ale właśnie po to wprowadzono ten zakaz na zbiorniku, by spowolnić przetrzebianie gatunku. Zapewne efektem ubocznym mniejszej ilości szczupaka jest więcej białorybu, na który możesz się nastawić i fajnie połowić.

Już serio wolałbym po prostu pojechać na inny zbiornik niż specjalnie omijać zakaz byle wyciągnąć i zabić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hamza: dzięki za podpowiedź:) Ale muszę napisać do stowarzyszenia jak to widzą bo nie chce stracić pozwolenia na 4lata
@Amasugiru: lubię szczupaka i sandacza bo są smaczne:) i nie omijam zakazu żadnego tylko chce się dostosować do obecnie panujący h warunków. Sandacza i szczupaka jest mnóstwo sądzę że problemem jest sum i dlatego jest jego możliwość połowy na zrywke