Wpis z mikrobloga

@wypok312: o a do tego mogę się odnieść bo to łatwe,

to że służby jakiegoś państwa nie przestrzegają pmp nie oznacza, że państwo jako takie nie przestrzega prawa.

od egzekucji prawa międzynarodowego są sądy i trybunały krajowe (właściwie zazwyczaj) i międzynarodowe (rzadziej, ale również) zależy w jakiej sytuacji.

w przypadku Izraela prawicowe szury chcą ograniczać znaczenie Sądu Najwyższego Izraela, ponieważ to ten Sąd zazwyczaj dokonuje urzeczywistnienia prawa międzynarodowego w porządku prawnym
  • Odpowiedz
@Kjedne:
Gdyby ONZ miało dużo czołgów i nie wahało się ich użyć to rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ byłyby wiążące i niekwestionowane.
A tak to o prawie międzynarodowym stosowanym w Izraelu decyduje Sąd Najwyższy Izraela.
  • Odpowiedz
@wypok312: sądownictwo nie jest sprawą wewnętrzną z zasady bo to ono a nie czołgi onz realizują zobowiązania międzynarodowe zgodnie z zasadą suwerennej równości
  • Odpowiedz
@Kjedne:
Ok, niepotrzebnie doszukiwałem się dodatkowego dna.
A w ogóle nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego co zrobiłeś, ale zaraz zrobię screeny, przerobię je, wrzuce na patriotyczne strony prawicowe i szurowskie i opiszę mniej więcej tak "SZOK!!! LEWAK ABSOLWENT PRAWA UWAŻA ŻE O PRAWIE MIĘDZYNARODOWYM DECYDUJE IZRAELSKI SĄD NAJWYŻSZY".
  • Odpowiedz
@Kjedne: Ja od razu wiedziałem że to żydzi decydują o tzw "prawie międzynarodowym" i nawet się z tym nie kryją, tylko z centrali z Tel Avivu wszystkim zawiadują.
Teraz wszystko stało się jasne. A więc to dlatego wszyscy robią to co chcą żydzi, a lewactwo nawet już się z tym nie kryje. Sam się przyznałeś.
  • Odpowiedz