Wpis z mikrobloga

Siemano mireczki, mam takie pytanie dotyczące szkodliwości e-papierosów.
Z pewnych badań wynika, że e-papierosy są 95% mniej szkodliwe od normalnych papierosów,
ale zastanawia mnie, jak ujawnia się ta szkodliwość - jakie są skutki uboczne vape'owania.

#epapierosy #epapieros #vape
  • 16
@K4M1L3X: zajebiste odpowiedzi dostales, wiecej inteligencji wymagalbym od trzynastolatkow ( _)
u mnie czasami powoduja podraznienie/zaczerwienienie skory na twarzy, no i bol glowy od nikotyny jak za duzo pale
@K4M1L3X nie ma jeszcze na to dokładnej odpowiedzi, w końcu tytoń też niby kiedyś był uważany za wcale nie taki szkodliwy, to co się z będzie działo albo nie działo w naszych płucach za kilkanaście lat trudno przewidzieć

Ale tak na chłopski rozum, wygląda na to, że najbardziej szkodliwą rzeczą aktualnie jest, no, nikotyna, w końcu to neurotoksyna, kto wie, może od tego i tak i tak dostaniesz raka, reszta to w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bunkrowo: ale długoterminowy wpływ wdychania oparów 'wiadomo czego' jest raczej średnio zbadany. niby mniej więcej wiadomo co może grozić (i teoretycznie jest to niewiele i nieporównywalnie mniej niż jakbyśmy palili zwykle pety), ale w sumie to konkretnych badań jest mało.
@bunkrowo: ale nie wiesz jak to działa na organizm, więc mi tu nie gadaj, tak sam wapuje ale nie staram sie bronic tego w nie wiadomo jaki sposób, mam świadomość że szkodzi, ale na szczescie nie schodzi wiecej niz 1 ml dziennie
@Reevder: a czy ja bronię? Nie. Czy mówię, że zdrowe? Nie. Zabieram głos, bo większość osób ma zerowe pojęcie jak to wygląda od strony produkcji i wprowadzenia na rynek. Badania są, w większości zagraniczne, ale są. Wystarczy zadać sobie odrobinę trudu i wszystko jest na wyciągnięcie ręki.