Wpis z mikrobloga

Mirki, ile czasu potrzebujecie na znalezienie nowej, lepiej płatnej pracy? Czy jeżeli mam dużo odmów, i zajmuje mi to średnio rok, to jestem spierdoxem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista15k #programista20k

Ile czasu zajmuje ci znalezienie nowej roboty w IT?

  • 1 miesiąc 40.0% (24)
  • 2 miesiące 11.7% (7)
  • 3 miesiące 1.7% (1)
  • więcej niż 3 miesięce ale mniej niż 6 8.3% (5)
  • pół roku do roku 8.3% (5)
  • około roku 0% (0)
  • dłużej niż rok 8.3% (5)
  • sprawdzam! 21.7% (13)

Oddanych głosów: 60

  • 10
udało ci się zamknąć cały proces w tydzień?


@dzikakuna88: w poniedziałek zgłoszenie, we wtorek rozmowa, w czwartek druga rozmowa bo jeszcze jeden dział z tej samej firmy stwierdził, że może jednak do nich przyjde za lepsza kasę(kandydowałem na programiste, w devopsie siedziałem pare lat więc możnaby cos zmienić, ten drugi dział to devopsy), w piątek dostałem promesę do umowy więc mogłem wysyłać wypowiedzenie. Na wyższym poziomie niż junior to jest tak
@dzikakuna88: @MUDAMUDAMUDA ej bez kitu, ja ostatnio mega lubie rekrutacje na devopsa bo jako jedne z BARDZO niewielu nie zostały pochłonięte rakiem tych prac domowch xD
a rekrutując się na deweloperskie stanowiska już dużo firm spławiłem wysyłające zadanie na "dzień dobry' i nie poświęcające mi żadnego czasu najpierw ;) szanujmy się (senior here)
@dzikakuna88: mi się udało zamknąć w tydzień, ale firma okazała się taką "perełką" :D

generalnie co do pracy 20k+, z mojego doświadczenia - często jest to coś kosztem czegoś.
bardzo często się spotkałem chociażby że na takim kontrakcie jesteś jedyną osobą np. od backendu, i robisz za człowieka orkiestrę. jestem na to wyczulony ponieważ mega doceniam ostatnio pracę zespołową i to jak inni potrafią wnieść swoje pomysły na rozwiązanie problemu, tam
@dzikakuna88: kilka godzin? :D ale nie zmieniam pracy. W ciągu jednego dnia dostałem ofertę finansowo lepszą niż to co mam, nawet znacznie, ale mam mega zajebisty team i nie chcę go zmieniać. Od ponad dwóch lat jestem w miejscu, w którym mógłbym zostać do emerytury :)
@iforgestuff: eh, a ja ostatnio właśnie mam spory dylemat - zajebisty team, zajebisty produkt, świetne technologie. ale wiem że pewnie nawet mimo renegocjacji za 2 miesiące pewnie nie dostane tyle, co bez łaski bym dostał szukając nowej firmy :/