Wpis z mikrobloga

Panie i Panowie już mam taki mętlik w głowie, że zaraz oszaleje. Doradźcie jakie letnie opony na 195/65/R15. Skoda Octavia 102KM. 95% jazdy po mieście, 3 razy w roku wyjeżdżamy na wakacje za granicę lub nie. Oczywiście żadnego szaleństwa na drodze. Dobrze jakby były dostępne w sensowniej kasie w sklepie strefakierowcy.pl. Mam do nich blisko to podjadę, a z przesyłką kurierem gdzie indziej zabulę pewnie podobny hajs :).
#motoryzacja #opony #pytanie #lato #pytaniedoeksperta
  • 17
@flito: Czyli to są takie dwa złote strzały, w które można śmiało wpadać i praktycznie najlepszy stosunek jakości do ceny? Bardzo podoba mi się dożywotnia gwarancja w Hankookach, robi to wrażenie :)
@MZ23: Co człowiek to opinie, zaraz będzie tutaj 20 postów "kup takie, kup tamte" "chińskie są ok" "chińskie są masakryczne" itd...
A prawda jest taka że potrzebujesz cokolwiek normalnego ze średniej półki.
Zatem nie ma co myśleć na tematem który nie wymaga jakieś wysiłku umysłowego.
Idź z pieniążkami które masz zaplanowane na opony i kup coś średniej półki do średnio wymagającej jazdy dla średnio wymagającego kierowcy.
(σ ͜
@MZ23 dożywotnia gwarancja to fajny chwyt marketingowy, osobiście nie korzystałem to nie wiem.jak działa. Ale na ventus prime 3, tyle że w 18" zrobiłem jakieś 150k i bardzo byłem zadowolony z tych opon, na zimę też na hankooki przeskoczyłem wtedy i też były satysfakcjonujące.
@flito: Jeszcze w oficjalnym sklepie Allegro wpadły mi w oko VREDESTEINy SPORTRAC 5, głównie dlatego, że totalna nówka - rok produkcji 2020. Choć widzę, że na deszcze klasa niżej od wymienionych przez Ciebie :).
@MZ23 hankook, uniroyal, dunlop, te jeżdżą w rodzinie i nikt nie narzeka, Dębice presto huczały im więcej miały przejechane tym bardziej. Całosezonowe Klebery Quadraxer nie polecam bo w deszczu wyją/piszczą z tym że mam je w 205/55 R16
@MZ23 nie kupuj bieżnikowanych. Nie kupuj chińskich. Nie kupuj używanych.

W takim rozmiarze i przy takim samochodzie kieruj się cena w sumie. Klasa opony 91H - wyższa jest zbędna i nie ma co przepłacać a w razie awarii w klasie H jest większe pole do naprawy.

Hankooki jak koledzy wyżej zaproponowali są bardzo fajne polecam. Nexeny też dają radę. Flotowe skody u nas jeżdżą głównie na nexenach.
Firestony też spoko.
Z wyższej
@MZ23 Będę niedługo zamawiał opony o zbliżonym rozmiarze i przeglądałem testy opon,
Vredestein sportrac 5 bardzo dobrze wypadają, całkiem niezłe są też Firestone Roadhawk.
@MZ23: Nie korzystalem z rainexpertów, ale z rainsport 3 już tak (225/45/R17). Może są zbliżone do siebie. W każdym razie rainsporty trochę huczą, ale są mega na autostradę podczas deszczu (nazwa mówi sama za siebie xD), można jechać 140-150 i nie ma strachu nawet przy mocniejszych opadach. Niektórzy też narzekają, że szybko się zużywają, ja jakoś tego nie odczuwam.
@flito: () A wiesz, że samochód oprócz rozpędzania się jeszcze trzeba zatrzymać? A opona ma wpływ na drogę hamowania, prowadzenie. Dla Ciebie to tylko w przyspieszaniu jest różnica? ()()
@elemenTH ok to może inaczej. Wiesz jak dobierane są hamulce w samochodzie? W stosunki do mocy silnika.

Np golf z silnikiem 1.0 będzie miał mniejsze tarcze / klocki niż golf z silnikiem 2.0.

Zatem pierwszy spokojnej może jeździć na oponach klasy ekonomicznej, bo zakup lepszych opon jest bez sensu.